2011′de İşe Alımlarda Kişisel Gelişim Faktörü Öne Çıktı!

2011′de İşe Alımlarda Kişisel Gelişim Faktörü Öne Çıktı!

2011′de İşe Alımlarda Kişisel Gelişim Faktörü Öne Çıktı!

Daha Önce Büyük Kurumlarda Çalışmış Veya İyi Bir Üniversiteden Mezun Olmanın Kariyerinizde İlerlemeniz İçin Yeterli Olduğunu Mu Sanıyorsunuz?
2011 yılı insan kaynakları sektöründe kişisel gelişimin öne çıktığı yıl oldu. Jobnak olarak 15.000 kurumsal, 2.750.000 bireysel üyelerinin olduğunu, başvurular arasından %42 oranında yerleştirme yaptıklarını söyleyen Baysal, şirketlerin kişisel gelişim konusuna bakışlarını şöyle anlattı:
“Kişisel gelişim her zaman önemliydi. Jobnak Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Baysal, bu yılın ilk altı aylık diliminde, şirketlerin kişisel gelişim konusuna büyük önem verdiklerini gözlemlediklerini belirtti. Şirketler kendi çalışanları için eğitim programları hazırlarken aday tarafında da bu konuda beklentilere giriyor. Ama bu yıl yaptığımız yerleştirmelerde bu konunun öneminin daha da arttığını gördük
İK uzmanlarımız, işle ilgili bilgi ve tecrübenin yanı sıra kişisel gelişimin de aranan kriterlerin başında gelmeye başladığını söylüyor. Bu nedenle adayların; tecrübe ettikleri veya eğitimini aldıkları konularla ilgili kongre ve konferansların yanı sıra sertifika programlarına veya atölye çalışmalarına mutlaka katılmaları gerekiyor.”
Baysal, konunun yalnızca bununla da sınırlı olmadığını söylüyor ve adaylara şu öneriyi yapıyor: “İletişim çağındayız. Hepimizin yaptığı işler günün sonunda evrensel bir değer taşımak zorunda. Bunun için de iletişime açık olmak, dünyayı ve teknolojiyi yakından takip etmek gerekiyor. Öğrenmeye en açık olan, kendini en çok geliştiren adaylar, diğerlerine göre şansını artırmış oluyor.”
İzzet Baysal son olarak, iş arayan aday sayısının çok olmasının yanı sıra şirketlerin nitelikli eleman bulmakta güçlük çektiğini, yetenek ile kişisel gelişimin birbirini tamamlamasının bu nedenle çok önemli olduğunu sözlerine ekliyor.
İstanbul’da Reem Nöropsikiyatri Merkezi kişisel gelişim eğitimi sertifikası veren kurumların başında geliyor. Nöroloji Uzmanı Dr. Mehmet Yavuz, Psikiyatri Uzmanı Dr. İnci Vural ve Kişisel Gelişim Uzmanı Oğuzhan Korkmaz’ın imzalarını taşıyan sertifika tüm iş başvurularında geçerliliğe sahip olması yönünden yoğun talep görüyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.