10 anneden ancak 1′i bebeğini emziriyor

10 anneden ancak 1′i bebeğini emziriyor
Araştırmaya göre tüketiciler, bebek maması alırken sanıldığının aksine fiyatına çok da önem vermiyorlar.
Doktor tavsiyesi
Yapılan tüketici analizi ve pazar analizi raporuna göre, bebek maması tüketicileri hazır biberon maması markasına karar verirken yüzde 74′ü doktor önerilerine, yüzde 25′i ise yakın çevresinin önerilerine göre seçimini yapıyor.
Türkiye’de bebeklerin sadece yüzde 10′u anne sütü alabiliyor.
Türkiye’nin en büyük bebek maması ithalatçısı olan ve bünyesinde Milupa, Nutricia ve Bebelac markalarını barındıran Numil’in, ARGEM Araştırma Şirketi’ne yaptırdığı araştırmaya göre, anneler, anne sütü yada bilimsel verilere dayanılarak hazırlanmış mamalar yerine bebeklerini hala pirinç unu, muhallebi, bisküvi ya da inek sütü ile besliyor.
Raporda ortaya çıkan bir diğer ilginç veri de hazır kaşık maması ve kavanoz mama gibi ek besinler tahmin edildiğinin aksine A grubu değil, C grubu sosyo ekonomik grupta daha çok kullanılıyor.

En doğru besin
Şirket bu araştırmayı yaptırarak ve araştırma sonuçlarını basına vererek genç annelerle bilgi paylaşımında bulunmayı amaçlıyor
Türkiye’de bebek maması sektörünün liderlerinden olan Numil A.Ş., anne ve bebeklere Milupa, Nutricia ve Bebelac markaları ile hizmet veriyor.
Daha sağlıklı nesillerin yetişebilmesi için, bir bebek için en sağlıklı ve en doğru besin anne sütüdür. Bu bilinçten yola çıkarak, anne sütü kullanımının desteklenmesi, ancak anne sütünün yetersiz geldiği durumlarda, bebeklerimizin en sağlıklı şekilde beslenmelerine devam etmeleri için annelerin ellerinden geleni yapmaları gerekiyor.
Numil yetkilileri, konuyla ilgili olarak şunları söylüyor:
“Ar-Gem Araştırma Şirketi’ne yaptırdığımız kapsamlı araştırma, bize Türkiye’de bebeklerimizin çeşitli sosyoekonomik nedenlerle yanlış beslendiklerini bir kez daha ortaya koymuştur. Biz, misyonumuz ve sorumluluğumuz olarak daha sağlıklı nesiller yetiştirmek için, tüm kanalları kullanarak annelerin bu konudaki bilgi seviyelerini yükseltmeyi hedefliyoruz.”
Bir önceki Gaz yöntemiyle kalp tedavisi dönemi başlıklı konumuzda kalp rahatsızlığı, Kalp rahatsızlıkları ve Kalp Sağlığı hakkında bilgiler sunulmuştu.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.