15 günde kekemelikten kurtulmak mümkün

15 günde kekemelikten kurtulmak mümkün

Bu süre içinde kişiye ‘kekemelodi’ adı verilen yazılım programını uyguluyoruz.
Kocaeli dışında Bursa ve Konya’da da hizmet verdiklerini belirten Meriç, şunları söyledi: “Merkezimize konuşma bozukluğu nedeniyle başvuranlara öncelikle mülakat yapıyor ve bozukluğun türü ve derecesini belirliyoruz.
Korku, stres, travma gibi çeşitli sebeplerden kaynaklanan ve kişinin yaşamını ömür boyunca olumsuz yönde etkileyen konuşma bozukluklarının yani kekemeliğin 15 günlük bir eğitimle giderilebildiğini biliyor musunuz?
Kocaeli’de konuşma bozukluklarını tedavi etmek üzere yeni hizmete açılan merkezin Eğitim Koordinatörü Nihat Meriç, yaptığı açıklamada, konuşma bozukluğunun çeşitli nedenlere bağlı olarak küçük yaşlardan itibaren başladığını söyledi.
Konuşma bozukluğunun, kekemelik, sessiz harflerin yer değiştirmesi, tutukluluk ve aşırı hızlı konuşma gibi türlerinin bulunduğunu ifade eden Meriç, bu sorunun kişiye yaşamı boyunca önemli sıkıntılar yarattığını hatırlattı. Daha sonra ‘arınma dönemi’ dediğimiz süreçte kişi, 7 gün boyunca hiç konuşmuyor, bilinçaltını temizliyor
Bu programda kişiye konuşma örnekleri izletiyoruz, nefes, diyafram çalışması yaptırıyoruz. Akort dönemi olan ikinci süreçte diksiyon, hız ve konuşma ayarı yaparak kişiye öz güven kazandırıyoruz. Senfoni, ahenk ve tempo süreçleri sonunda eğitim tamamlanmış oluyor.”

15 günde üstesinden gelmek mümkün
Kekemelik ve diğer konuşma bozukluklarını 15 gün içinde düzeltebildiklerini öne süren Meriç, kendilerine yurt dışından da başvuru yapıldığını, Viyana’da da bir şube açmayı planladıklarını söyledi.
Konuşma terapisinden önce… Kocaeli Üniversitesi Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşen Coşkun da, konuşma bozukluklarının çok sayıda sebebi olduğunu, bunun düzeltilmesi için yapılacak konuşma terapileri öncesinde kişinin mutlaka bir psikiyatrik muayeneye tabi tutulması gerektiğini bildirdi.
Coşku, konuşma terapisi öncesi psikiyatristlerin değerlendirme yaptıktan sonra kekeme olan kişiye konuşma terapistlerince eğitim verilmesinin daha uygun olacağını kaydetti.
Bir önceki Cinsel isteksizliğin çareleri başlıklı konumuzda cinsel isteksizlik, erken boşalıyorum ve erken boşalıyorum ne yapabilirim hakkında bilgiler sunulmuştu.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.