2100′da insan ömrü 100 yıl olacak

2100′da insan ömrü 100 yıl olacak
2100 yılında dünyaya gelecek olan bir bebeğin, en az 100 yaşına kadar yaşayacağı öngörülüyor. Uzmanlara göre bu yüzyılın sonunda insan ömrü 200 yıla çıkacak. Bu da birçok sosyal sorunu beraberinde getirecek.
Genetik tıp sayesinde insan ömrü giderek uzuyor.
Dünyanın en önemli yaşlılık uzmanları, bu yüzyılın sonuna doğru insan ömrünün 200 yıla uzayacağını tahmin ediyor
İnsan ömrünün 150 yıla kadar uzaması, ekonomik ve sosyal sorunları da beraberinde getiriyor.
Genetik tıp etkili olacak
19. Yüzyıl’ın sonundan bu yana, insan ömrü neredeyse 2 katı uzadı. Genetik tıptaki gelişmeler sayesinde, insan ömrünün daha da uzayacağı tahmin ediliyor. Anti-Aging tıp dergisinin yaptığı araştırmada, 60 yaşlılık uzmanından, 2100 yılında dünyaya gelecek bir bebeğin ne kadar yaşacağını tahmin etmeleri istendi. Uzmanların çoğu, soruya “En az 100 yıl” diye cevap verirken, bazıları yaşam süresinin 150, hatta 200 yıl olabileceğini söyledi. Bu da önümüzdeki yüzyıllarda dünyayı 100 yaşın üstündeki liderler yönetecek anlamına geliyor. En kötüsü de, yaşlılığı hayal etmeyen ‘baby boom’ kuşağının emekliliğe hazırlanması.

Kısacası, insan ömrünün 150 yıla kadar uzamasının, ekonomik ve sosyal sorunları da beraberinde getirecek olması. Geçtiğimiz yüzyılda insan ömrü, çiçek ve tüberküloz gibi hastalıkların kontrol altına alınması ve daha temiz çevre koşulları sayesinde uzadı. Bu yüzyılda da genetik çalışmaların insan ömrünü uzatacağı söyleniyor.
Bir önceki Grip aşısı hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı konumuzda grip, grip aşısı ve hafif ateş hakkında bilgiler sunulmuştu.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.