3 saat diyetiyle haftada 4 kilo verin

3 saat diyetiyle haftada 4 kilo verin
3 saat diyetinin en temel prensiplerinden biri sık sık, azar azar tüketmek. Güneş battıktan sonra vücudun ısısı giderek düşer. İşte ayrıntılar…
3 saatte bir ancak azar azar tüketerek günde 6 öğün yemek yiyerek haftada 1 kilo vermek elinizde. ABD sağlıklı yaşam ve beslenme uzmanı Jorge Cruise tarafından kaleme alınan “3-Hour Diet” (Üç Saat Diyeti), New York Times best seller kitap listesinde uzun süre yer alan prestijli eğitim kurumlarından Yale Üniversitesi’nin de onayladığı bir program.
3 saatte bir yiyerek haftada bir kilodan ayda 4 kilo verebilirsiniz
Kalp ritmi yavaşlar. Tam yatmadan önce fazla yemek yendiğinde sindirim sistemi uyanık kalmanıza sebep olabilir.
Vücut uyurken kendini onarmak yerine, enerjisini yediklerinizi sindirmeye ayırır. Bu yüzden de derin uykuya dalmak zorlaşır. Yatmadan üç saat önce yemeyi keserseniz uyandığınızda kendinizi daha dinç ve enerjik hissedersiniz.
Yemeklerde esmer pirinç ve tam tahıllı gıdalar gibi işlenmemiş karbonhidratları tercih etmeye özen gösterin. İşlemden geçirilmemiş olan karbonhidratlar, daha yavaş sindirildiği için az yiyerek kısa sürede tok hissedersiniz. Ayrıca kan şekeri dengeli yükseleceği için metabolizma daha da hızlanır. Sindirim sistemi dengelenir ve vücutta enerji seviyesi yükselir.
Kilo vermek için yağ oranı düşük proteinler alın. Bu gıdalar arasında yumurta akı, balık, tavuk, az yağlı yoğurt, az yağlı süt ve bakliyatlar bulunuyor. Kırmızı etin yağsız olmasına özellikle dikkat edin.
Marul, salatalık, brokoli ve lahana gibi sebzeler yüksek miktarda su içerir. Sebzelerden alınan su kandaki oksijen oranını artırır. Bu oksijen yağın enerjiye çevrilme sürecini hızlandırır ve bu sayede metabolizma da hızlanmış olur. Sebzeler yüksek miktarda lif içerdiği için yavaş sindirilir ve uzun süre tok hissetmenizi sağlayarak aşırı yemeyi önler.
Öğle ve akşam yemeklerinde de sebze tüketin. Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri için tabağınızın yarısını sebze ya da meyvelerle doldurun. Tabağın geri kalan kısmını ise protein ve karbonhidratlar için ikiye bölün.
Tabağınızdakiler bittikten sonra doymamış hissediyorsanız, yine aynı miktarda sebze ya da meyve yiyebilirsiniz. Akşam yemeğinden hemen ya da üç saat sonra hafif atıştırmalık bir şeyler yiyebilirsiniz. Atıştırmalık sadece 50 kalori olacağı için yatmadan önce üç saat beklemenize gerek yok.
Renkli sebzeler tüketin
Günde birer porsiyon yeşil, sarı, kırmızı, turuncu renkte sebze tüketmek hastalıklarla mücadele eden antioksidan ihtiyacınızı karşılar. Günde bir ya da iki porsiyon meyve tüketin.

6 öğün için zamanlar
Üç Saat Diyeti’nde günde ortalama 1450 kalori tüketebilirsiniz. Her ana öğünün yaklaşık 400, ara öğünlerin 100 kalori olması ve atıştırmalık olarak da 50 kalorilik bir gıda seçmek gerekiyor.
07:00 Kahvaltı
10:00 Ara öğün
13:00 Öğle yemeği
16:00 Ara öğün
19:00 Akşam yemeği
22:00 Atıştırma (şart değil)
Kalori Cetveli (100 gr.)

Ekmek 320
Armut 70
B.Peynir 200
Brokoli 32
Çilek 26
Kıyma 214
Domates 14
Elma 60
T.Fasulye 32
Havuç 42
Ispanak 16
Kaşar 350
Makarna 85
Mantar 35
Maydanoz 50
Muz 85
K.Patates 340
Pırasa 52
Portakal 50
Salam 420
Salatalık 15
Sosis 290
Süt 50
Tavuk Izgara 160
Tereyağı 750
Yoğurt 100
Yumurta 80
Zeytinyağı 900

Bir önceki Arı zehiri altınla eşdeğer başlıklı konumuzda arı sokması, astım ve boğaz enfeksiyonları hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: günde 6 öğün yiyerek zayıflama, 3 ogun yiyerek zayoflama, 6 öğün yiyerek zayıfladım, uc ogun yumurta yiyerek zayiflama

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.