35′i geçerken yapılması gerekenler

35′i geçerken yapılması gerekenler
alın. Belki evlisiniz, belki de bekar.. Artık sizin yaşama zamanınız geldi!
* Kendinize dijital bir ajanda, bilgisayar, vb.
Yaş 35, yolun yarısı… Yolu yarılamadan önce, sağlıklı ve uzun bir ömür için uygulamanız gereken bazı püf noktaları var. Annesiniz ya da değilsiniz… Düşünün, geçirdiğiniz bu 35 sene içinde kendiniz için ne yaptınız? Hep para biriktirip ilerisi için mi sakladınız, yoksa günlük mü yaşadınız? Sağlığınızla, dış görünüşünüzle yakından ilgilendiniz mi?

Hayatınıza sadece siz mi yön verdiniz, yoksa hep başkalarının fikirleriyle mi yaşadınız? Bırakın artık bunların hepsini, zaten 35 sene onları dinlemişsiniz
Ve yapmanız gereken her şeyi onun içine yazın. Böylece hatırlamaya çalışarak hafızanızı zorlamazsınız.
* Eski arkadaşlarınızla görüşün. Aradan geçen onca seneden sonra onları tekrar görmek size büyük keyif verir.
* Mutlaka mamogram çektirin. Her üç dakikada bir, bir kadın göğüs kanserine yakalanıyor ve her 12 dakikada bir, bir kadın bu hastalık nedeniyle hayatını kaybediyor. Onlardan biri olmak istemiyorsanız düzenli bir şekilde mamogram çektirip, doktorunuza danışın.
* Güzel bir makyaj seti alın kendinize. Bütün kozmetiklerin en iyisini kullanmaya özen gösterin.
* Dış görünüşünüzü değiştirin. Saçınızı kestirin, boyatın. Estetik ameliyat bile yaptırabilirsiniz.
* Eğer daha önce denemediyseniz şimdi tam zamanı. Yalnız başınıza tatile gitmeye, dolaşmaya başlayın. Daha önce isteyip de yapamadıklarınızı gerçekleştirin.
* Bekarsanız ve düzenli bir ilişkiniz yoksa, artık olması gerek. Ciddi anlamda bir ilişki yaşayın; belki tüm hayatınız değişir.
* Bağışlayıcı olun. Etrafınızda küs olduğunuz insanlar varsa, huzurlu olamazsınız. Onlar için değil, kendiniz için bağışlayıcı olun.
* Paranıza kıyın. Antikaya meraklısınız ama pahalı geliyor. Neden almıyorsunuz ki? Çok fazla para biriktirip elinize ne geçecek? Nereye kadar para biriktireceksiniz? Hiç düşünmeden gidin ve istediğiniz antika objeleri alın.

* Spor yapın. Kayağa, yüzmeye, tenise gidin. Hem günün stresini üzerinizden atarsınız hem de vücudunuz forma girer.
* Yatağınızı değiştirin. Hâlâ tek kişilik yatakta mı yatıyorsunuz? Derhal kendinize kocaman iki kişilik ve ortopedik bir yatak alın; Daha zevkli uyuyacaksınız.
* Dilini bilmediğiniz bir ülkeye gidin. Ortam yabancı, insanlar yabancı… Biraz sıkıntı çekebilirsiniz belki ama çok eğlenceli.
* Tek başınıza yaşamaktan sıkıldınız, evlenmeyi de düşünmüyorsunuz. Yapacağınız tek şey evde hayvan beslemek. Kedi ya da köpek; seçim size ait.
* Sizi üzen insanları çevrenizden uzaklaştırın. Zaten bir 35 sene çektiniz onları, hayatınızın geri kalan kısmında hiç mi hiç yerleri yok!
* Her hafta bir gecenizi deli gibi eğlenmeye ayırın. İster arkadaşlarınızla, ister yalnız.
* Kimse sizin hayatınıza yön veremez. Hayatınıza karışmalarına izin vermeyin, ve kendi içinizden gelenleri yapın, mecbur olduklarınızı değil.

Bir önceki yazımız olan Ayak ve tırnak mantarından kurtulma yolları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: 30 YAŞINDA YAPILMASI GEREKENLER

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.