6 dakikada daha zeki olma yolları

6 dakikada daha zeki olma yolları

Gözlerinizi altı dakika kapatmanız zihni tazelemek için yeterlidir. (Tabii ki belinizin kalınlaşmaması ve kalp hastalığı riskinizin düşmesi için gece uykusu şart.)
Peki, şekerleme düşünce gücünüzü nasıl artırıyor? Anlaşılan o ki, uykuya dalmak beyni geliştiren bir süreç başlatıyor.

Çapraz bulmaca iyi gelir
Sonuç olarak beynin gelişmesini sağlayan ‘uykuya dalma anı’ olduğu için, 6 dakika mı 60 dakika mı uyuduğunuz önemli değil… Beyniniz dahil tüm iç organlarınızdaki kan dolaşımını artırmak için düzenli olarak egzersiz yapın. Araştırmalar, gece uykusunun, öğrendiklerinizi hatırlamanızı sağladığını ama yoğun bir dünyada mikro-şekerlemelerin bile beyne faydasının olduğunu gösteriyor. Gündüz kısa süreli şekerlemeler yapan insanlar, yapmayanlara göre hafıza egzersizlerinde daha başarılı oluyor.
Beyin gücünüzü çabuk ve kolay bir şekilde artırmak için ofisinizin kapısını kapatın, gözlerinizi yumun ve birkaç dakika dinlenin
Bunun yanı sıra yeni bir dil öğrenmek ve çapraz bulmaca çözmek gibi zihinsel aktivitelerde bulunun. Beyninizi daha sağlıklı hale getirirken bir çay kaşığı hardal ve körili bir yemek yemeyi de unutmayın. Prof. Dr. Mehmet Öz

Bir önceki Sünnet cinsel hastalıkları azaltıyor başlıklı konumuzda AIDS hastalığı, cinsel hastalıklar ve enfeksiyon riski hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: zeki olmanın belirtileri, zihni tazelemek, Zihni tazelemek için ne yapmalıyım

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.