Aç karna içilen su vücudu temizler, sesi güzelleştirir

Aç karna içilen su vücudu temizler, sesi güzelleştirir
Dr. Faruk Yorulmaz, yeterli miktarda alınan suyun kalori harcamayı artırdığını söyledi. Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı Prof.
Vücudun yüzde 75′ine yakınını, beynin yüzde 95′ini oluşturan suyun, sesi güzelleştirdiği bildirildi.
Suyun aç karnına içildiğinde vücuttaki zararlı maddelerin atılmasını kolaylaştırdığını belirten Yorulmaz, suyun yararlarını şu şekilde sıraladı: “Cilde yumuşaklık ve parlaklık verir, selülitten korur
Aynı zamanda sesi güzelleştirir, böbreklerin çalışmasını düzene sokar, idrar yollarını kum ve taş oluşumundan korur, kabızlığı önler, balgamın yumuşayıp atılmasına yardımcı olur, kilo vermeyi sağlar.”

Vücuttaki suyun yüzde 2′sinin dahi kaybedilmesinin yorgunluk, halsizlik ve hafızanın zayıflamasına yol açtığını anlatan Yorulmaz, okunan yazıya konsantre olunamıyor ve anlamakta sıkıntı çekiliyorsa su içilmesinin faydalı olacağını ifade etti. Yorulmaz, çay, kahve ve kola gibi sıvıların ise daha çok susattığını söyledi.
Bir önceki Sistitten korunmanın formülü süt ürünleri ve meyve suları başlıklı konumuzda D vitamini, mesane iltihabı ve sistit hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: hangi yiyecekler sesi güzelleştirir, acı sesi güzelleştirir mi, sesi guezellestirmek için ne yapmali, sesı ne guzellestırır

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.