Acı çiğdemin faydaları nelerdir?

Acı çiğdemin faydaları nelerdir?
Bu sebeple acı çiğdemin faydalarından yararlanmadan önce nasıl kullanmanız gerektiğini mütehassıs bir kişiden öğrenmelisiniz.
Pembe ve mor renklerinde bir bitki olan acı çiğdem oldukça dikkatli kullanılması gereken bitkilerden bir tanesidir. Bilhassa çocuklardan uzak tutulmalıdır, aksi durumda ölüme sebebiyet verebilir. Şifa dağıtan bu bitki yanlış kullanıldığı zaman zehirlenmelere yol açar.

 
Zehirli bir nebat olan acı çiğdem bitkisi, doğru ve bilinçli kullanılmadığı zaman kötü sonuçlara yol açabilir
Doğru kullanıldığı taktirde tıbbi açıdan acı çiğdemin sayısız faydaları bulunmaktadır.
 

Acı çiğdemin faydaları

 

Acı çiğdem özellikle gut (nikris) hastalıklarını tedavi eder. Gut hastalığına yakalanan bireyler bu hastalığın vermiş olduğu şikayetleri acı çiğdem bitkisi ile ortadan kaldırabilirler. Acı çiğdem bitkisinin bir diğer faydası da, kabızlığı tedavi etmek ve idrar söktürmektir. Ayrıca romatizma hastalıklarına da iyi geldiği bilinir.
 
Acı çiğdem nasıl kullanılır?


Acı çiğdem bitkisinin tohum ve yumrularından faydalanabilir, tohumunu sarımsakla birlikte döverek merhem gibi kullanabilirsiniz. Beklenmeyen bir yan etki görüldüğünde acilen hekime başvurmalısınız.
Bir önceki Bilgisayar ekranına yukarıdan bakın başlıklı konumuzda alın masajı, aydınlatma ve baş ağrıları hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: çiğdem, cigdemin faydalari

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.