Adam otunun faydaları nelerdir?

Adam otunun faydaları  nelerdir?
Latince ismi Mandragora Officinarum bu bitkinin kökleri tıpkı bir insan figürünü andırdığı için adam otu ismini almıştır.

 

Adam otunun yararları

 

Adam otu bitkisi türlü faydaları ile şifa dağıtıyor. Şimdi sizlere adam otu bitkisinin sağlığımız için faydalarından bahsedeceğiz. Bu bitkinin en büyük özelliği uyuşturucu etkisi yaratmasıdır.
Doğanın insanlara sunmuş olduğu faydalı nebatlardan bir tanesi olan adam otu bitkisi, mavi ve mor renklerine hakim, geniş yapraklara sahip, kötü kokulu, zehirli ve uzun bir ömre sahip olan bir tür şifalı bitkilerdendir
Bu sebeple de ağrı kesici ilaçların içerisinde yer alır. Bireylerin ağrılarını azaltmada ya da yok etmede çok etkilidir. Ayrıca bitkinlik sorununun varsa da adam otu bitkisinin faydalarından yararlanabilirsiniz.
Adam otu bitkisi aynı zamanda cinsel performansı arttırır. Bu faydalarının yanı sıra merhem olarak cilt hastalıklarının da ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Özellikle egzama için oldukça etkilidir. Ancak adam otu bitkisi zehirli olduğu için kesinlikle hekim kontrolü dışında kullanılmamalıdır.
Bir önceki Bilgisayar ekranına yukarıdan bakın başlıklı konumuzda alın masajı, aydınlatma ve baş ağrıları hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: Adam otunun faydaları, adam otu egzama, adem ruhu otu, adam otu faydaları, yer adani bitkisi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.