Adet döneminde spor yapılır mı?

Adet döneminde spor yapılır mı?
Peki adet döneminde nasıl spor yapılır?

Adet döneminde tempolu bir şekilde yürüyebilir ve koşabilirsiniz. Çünkü regl döneminde spor yapmak kasıklara giren krampların ortadan kalkmasına, adet döneminde oluşan gerginliğin yok olmasına ve bu dönemin rahat geçmesine muavenet eder. İsteyen her kadın adet döneminde spor yapabilir.
Kadınların adet dönemlerinde spor yapmalarının uygun olup olmadığı halen tartışma konusu olsa da, birçok sağlık uzmanı adet döneminde spor yapılabileceği fikrini savunmaktalar.

Adet döneminde fiziksel aktiviteler yaparak kendinizi rahat hissediyorsanız adet günlerinde spor yapmak zararlı değildir
Bazı kadınlar yürümenin ve koşmanın ağrıları daha çok tetiklediğini düşünür ancak birçok hekim bu düşüncenin gerçekliğinin bulunmadığını söylemekteler. Aerobik hareketler yapmak, dans etmek, yoga yapmak adet döneminde yapılabilecek sporlar arasındadır.
Bir önceki Seyahate çıkacak anne adayları dikkatli olmalı başlıklı konumuzda anne adayları, Derin Ven Trombozu ve emboli hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: adetliyken spor yapmak zararlimi, adetliyken spor yapılır mı, adetliyken spor yapılırmı, ADETLİYKEN KOŞMAK, regl döneminde spor yapmak zararlı mıdır

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.