Adet düzensizliği ve sancıları

Adet düzensizliği ve sancıları

Bazı kadınlarda adet kanamalarının başlamasıyla beraber ortaya çıkan ağrılar oldukça şiddetlidir ve günlük yaşamlarını olumsuz etkiler.
Her kadın, hayatının bir bölümünde adet düzeninde sapmalar, sancılar, gecikmeler ya da ara kanamalar yaşayabilir.
Adet bozukluklarının hiç birisi normal değildir ve araştırılması gerekir. İnsan hayatında yaşanan stresler, sıkıntılar, ani kilo değişiklikleri, üzüntüler gibi pek çok etken adet düzenini etkileyebilir. Çünkü kadın üreme sistemindeki bütün hastalıkların en sık verdiği belirti adet düzensizliğidir
Kadın Hastalıkları ve Doğum kliniklerine yapılan acil başvurularının yaklaşık %10′u adet sancısı nedeniyle olmaktadır
Kainat eczanesinden adet düzensizliği için öneriler
Aşırı adet kanamaları için, 4 bardak soğuk suya 2 yemek kaşığı ufalanmış çoban çantası ve atkuyruğu bitkisi konulup, 10 dakika bekletilerek içilmesi önerilir.
Birer tutam kereviz ile maydanoz kaynatılıp, 1 gece bekletilir. 3 gün sabahları aç karnına tüketilen karışım, aşırı kanaması olan kadınlara tavsiye edilir.
Adet düzensizliklerinde zerdeçalı toz haline getirip kullanabileceğiniz gibi, çay şeklinde demleyerek de tüketilmesi önerilir.

Civanperçemi, kadınlarda görülen ağrılı krampların tedavisinde destekleyici bir bitkidir.
Noktalarla adet düzensizliği tedavisi
Geleneksel Çin tıp düşüncesine göre soğukluk, sıcaklık ve nem gibi dış patojen faktörlerin ve duygusal sarsıntılar, uzun süreli hastalıklar veya aşırı yorulma gibi iç patojen faktörlerin etkisi, adet düzensizliğine yol açabilmektedir
– Sırtın iki yandan çizgisel masajı
– Karın bölgesindeki
– Karında elin tümüyle dairesel ovalama noktaların ovalanması
Bir önceki Cinsel isteksizliğin çareleri başlıklı konumuzda cinsel isteksizlik, erken boşalıyorum ve erken boşalıyorum ne yapabilirim hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: adet sancisi cekip adet olamama, sancı cekıldıgı halde adet olamama, adet gecikmesin de karında sancı ve ayak ağrısı olur mu, adet gecikmesinde sancı, adet sancısı çekip hasta olamamak

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.