Adet geciktirici ilaç nasıl kullanılır?

Adet geciktirici ilaç nasıl kullanılır?
Ancak adet geciktirici hap kullanırken dikkat edilmesi gereken hususlar göz ardı edilirse çeşitli yan etkiler yaşanabilir. Eğer ki progesteron hormonu içeren adet geciktirici ilaç kullanacaksanız adetinize 7-10 gün kala sabah ve akşam; doğum kontrol hapı kullanılacak ise adetin 3.
Daha çok yaz aylarında tatilde olmaktan dolayı bayanlar adet olmalarının kısıtlı olan tatillerinin mahvolmasını istemediklerinden ötürü adetlerinin biraz gecikmesi için adet geciktirici ilaç kullanmaktadırlar. Bu nedenle adet geciktirici kullanırken sıkıntı yaşamamanız için adet geciktirici ilaç nasıl kullanılır, adet geciktirici ilaç ne zaman alınmalı gibi soruların cevaplarını sizler için araştırdık.

Adetin gecikmesi için kadınların tahmini adet günlerine yakın bir zamanda progesteron hormonu içeren ve doğum kontrol haplarının kullanımı uygundur
günü kullanılmaya başmalı ve gecikmesi istenen güne kadar içilmeye devam edilmelidir.
Adet geciktirmek için kullanılacağınız ilacı doğru günlerde kullanmaya ihtimam göstermelisiniz. Aksi durumda mütenevvi sorunlar yaşayabilirsiniz. Adet geciktirici ilaçların bulantı, kusma, vücutta şişlik, hafif bir kanama ve iştah artması gibi yan etkileri bulunmaktadır.
Kadınların en çok merak ettiği sorulardan bir tanesi de adet geciktirici ilacı kestikten sonra normal regl döngüsünde bozulma olur mu, ilaç adet düzensizliğine yol açar mı, oluyor. Uzmanlar bu soruya şöyle cevap veriyor, “İlaçlar kesildikten sonraki bir hafta içinde hasta adet görür. Regl başlangıcı bu döneme kaydığı için yeni bir regl döngüsü başlar. Özellikle progesteron içeren hormon ilaçları rahim duvarında aşırı incelmeye neden olarak birkaç ay adet görmeme yapabilir. Fakat bu bulgu geçicidir.”

Adet geciktirici ilaç kimler için sakıncalıdır?
Meme, over (yumurtalık) ve uterus (rahim) kanseri olan hastalar ve derin ven trombozu (toplardamarlar içinde pıhtı oluşması) hastalarının adet geciktirici ilaç kullanmaları kesinlikle sakıncalıdır.
Bir önceki Seyahate çıkacak anne adayları dikkatli olmalı başlıklı konumuzda anne adayları, Derin Ven Trombozu ve emboli hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: adet geciktirici hap nasıl kullanılır, adet kesici hap, adet geciktirici ilac nasil kullanilir, adet geciktirici ilaçlar nasıl kullanılır, adet geciktirici Nasıl kullanılır

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.