Ailevi Akdeniz Ateşi Tedavisi

Ailevi Akdeniz Ateşi Tedavisi
Türkiye’de bu ilaç Colchicum Dispert ve Kolsin adı ile Ailevi Akdeniz Ateşi hastalarına satışa sunulmaktadır. Bu ilaç Kolşisin çiğdem bitkisinden elde edilir. Ailevi Akdeniz Ateşi hastalığının tedavisi için uygulanan yöntemler sadece hastalığın ortaya çıkardığı bozuklukları yok etmek ve hastaların daha sağlıklı yaşam sürmesi içindir.

Ailevi Akdeniz Ateşi tedavisi için Kolşisin adı verilen bir ilaç kullanılmaktadır.
Ailevi Akdeniz Ateşi zaman zaman ataklar halinde kendini göstermektedir.
Genetik bir hastalık olan Ailevi Akdeniz Ateşi tedavi edilebilir bir hastalıktır ama bu hastalığın tamamen ortadan kalkması ne yazık ki günümüzde henüz mümkün değildir
Hastalar bu atakları yaşamamak veya hafif atlatmak için Ailevi Akdeniz Ateşi ilacını hekimleri aksini söyleyen kadar aksatmadan ömür boyu kullanmalıdırlar. Kolşisin aynı zamanda düzenli ve yeterli dozda kullanıldığında amiloidoz gelişimini engellemekte hatta bazen idrarla protein kaybı ve böbrek yetmezliği belirtilerinde bir miktar düzelmede sağlamaktadır.
Aileci Akdeniz Ateşi hastalığı için kullanılan ilaçlar aynı zamanda iltihabı baskılayıcı özelliği de bulunmaktadır. Bu nedenler gut ve Behçet hastalığı gibi başka hastalıklarında tedavisinde kullanılır.

Bir önceki yazımız olan Boğazda beta mikrobu nedenleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: akdeniz ateşi yorum

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.