Akciğer zarı iltihabı belirtileri

Akciğer zarı iltihabı belirtileri

Akciğer zarı iltihabı hastalarında başta göğüs ağrısı olmak üzere mütenevvi sıkıntılar belirir. Akciğer zarı iltihabının yol açtığı bu şikayetleri siz değerli ziyaretçilerimiz için sayfamızda paylaşıyor ve akciğer zarı iltihabı belirtileri hakkında bilgilenmenize muavenet ediyoruz.
Akciğerlerin üstünü kaplayan çift katmanlı plevra adı verilen zarın çeşitli mikroplardan dolayı tahrip olmasıyla husule gelen akciğer zarı iltihabı belli başlı şikayetlerin ortaya çıkmasına sebep olur. Çünkü plevra çift katmanlı bir zardır ve arasında bulunan sıvının mikroplardan dolayı artmış olması akciğerlerin göğüs kafesinde rahat hareket etmesini kısıtlamaktadır. Nefes almada güçlük çekme de bu belirtilerin başında gelir
Bu kısıtlılık solunum görevi gören akciğerlerin işlevini etkiler.

Bazı hastalarda öksürük ve ateşlenme gibi belirtilerde görülür. Akciğer zarı iltihabına neden olan mikrobun cinsine göre de bu değişir. Hastanın kendini yorgun hissetmesi, halsizleşmesi ve bir şey yapma isteği duymaması da akciğer zarı iltihabının belirtileri arasındadır.
Bir önceki Halsizliği ve yorgunluğu şifalı bitkilerle önlemenin yolu başlıklı konumuzda halsizlik, halsizlik neden olur ve Şifalı Bitkiler hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: akciğer zarı iltihabı belirtileri, akciğer zarı iltihabına ne iyi gelir, akciğer zarı yapışmasın tedavileri, akciğer iltihabına ne iyi gelir, akciger zari iltehaplari belirtileri

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.