Akne ve Sivilce Tedavisi Sivilceler Nasıl Önlenir

akne,sivilce,akne tedavisi,sivilce tedavisi, akne nasıl önlenir,sivilce nasıl önlenir

Akne ve Sivilce Tedavisi Sivilceler Nasıl Önlenir :
Özellikle ergenlik çağında ve yağlı yiyeceklerden sonra vücudumuzda kırmızı kırmızı çıkmaya başlr akne ve sivilceler. Peki bu akne ve sivilceleri engellemenin bir yolu yokmu. Bu sivilceler çıkmasa olmazmı diyenlerdenseniz bu makalemiz sizler için.

Özellikle güneşin kurutucu etkisi ve üzerine  iyotlu deniz suyunun etkisi ile sivilce ve akneler oldukça azalır. Azalır demeyelimde güneş ve deniz suyunun sayesinde akneler vücudumuzdan kolayca çıkar. Bu etkiyi özellikle bayanlar solaryuma girerek hakiki güneş olmasada solaryum etkisi ile akne ve sivilcelerden kurtulabilirler.

Ergenlik döneminde ve bayanların adet dönemlerinde oluşan akne ve sivilcelerin asıl nedeni bu dönemde vücutta oluşan hormon dengesizliğidir. Ayrıca B12 vitaminleri, vazelin türü kremler, bitkisel yağlardan oluşan kremlerin uzun süreli kullanımlarıda akne ve sivilceye yol aşmaktadır.

Akne ve Sivilcelere Karşı Ne Yapmalı?
– Haftada en az 1 defa 10 dakikalık buhar banyosu yapabilirsiniz. Buhar banyosu yapmak için öncelikle bir kabın yarısına kadar sıcak su doldurun. Başınızı havlu ile güzelce örterek kabın üzerinde 10 dakika süre ile bekleyiniz. Havluda açık yer kalmamalıdır. Buhar banyonuz bitince yüzünüzdeki siyah noktaları sıkarak çıkartın.

– Cildinizi düzenli olarak yıkayınız ve haftada 2 3 defa cilt temizleyiciler ile temizleyiniz. Temizlikte kullandığınız temizleyicilerin ph oranının 5.5 olmasına özellikle dikkat ediniz. Ph5.5 vücudun doğal ph oranıdır.

– Beslenmenize dikkat ediniz. Genelde çikolata ve benzeri ürünlerin sivilceye yol açtığı yaygın olarak düşünülsede bu yanlış bir bilgidir. Önemli olan düzenli olarak meyve ve sebze tüketmenizdir.

– Sinir ve stresten uzak durunuz. Stresli yaşam sivilcelerin kaynağıdır denilebilir. Ne kadar çok stres okadar çok sivilce ve akne olarak size dönecektir.

– Yüzünüzü karıştırmaktan vazgeçin. Suratınızda oluşan sivilce ve akneleri asla sıkmayınız. Bunlar size daha büyük sivilceler olarak geri döenecektir.

– Cilde iyi gelen bitki çaylarını kullanmayı unutmayın.

– Pudra ve allıktan özellikle uzak tutun.

– Mutlaka cilt doktoruna gözükün.

 

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.