Akupunkturla sigarayı bırakmak

Akupunkturla sigarayı bırakmak
Bunun için akupunktur noktaları son derece önemlidir. Akupunktur ile sigara bırakma artık daha zahmetsiz ve kolay.

Her geçen gün başka faydalarını öğrendiğimiz akupunktur yöntemi sigarayı bırakmada da çok etkilidir.
Sağlığa son derece zararlı olan sigaranın, yaşam kalitesini düşürdüğünü çoğumuz bilir ancak bazılarımız ne yazık ki sigaradan kolay kolay kurtulamaz ya da hiç kurtulmaya çalışmayız. Eğer ki siz sigaradan kurtulmak isteyen ancak başarılı olmayanlardansanız sizler için sigarayı bırakma tedavisinde etkili bir yöntem olan akupunkturu araştırdık. Akupunktur ile sigara bırakma yönteminde amaç akupunktur iğneleri ile nikotin eksikliğine bağlı sıkıntıların kolayca atlatılmasını sağlamak amacıyla beyin uyarılır

Akupunktur ile mutluluk hormonu denilen seratonin salgılanmakta ve seratonin salgılanmasıyla sigara tiryakileri kendilerini daha rahat ve huzurlu hissetmektedirler. Çünkü bu sayede beyinde sürekli nikotin alma nedeni ile salgılanma tembelliğine uğramış nörotransmitterlerin salınımını sağlayarak nikotin yoksunluğundan ortaya çıkan sıkıntılar giderilmiş oluyor.

Sigara tiryakilerinin sigaradan kurtulması için uygulanan akupunktur yöntemi beş seans uygulanma ve ilk seanstan itibaren sigara içimi durdurulmalıdır. Yaklaşık iki haftalık tedavinin ardından nikotin yoksunluğu sendromu ortadan kaldırılmış sigaradan kurtulmuş olursunuz.
Bir önceki Sepsis nedir? başlıklı konumuzda sepsis hastalığı, sepsis hastalığı nedir ve sepsis ne demek hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: dr abut akapunkturla sigarayı bırakma, sigara bırakma akupunktur noktaları

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.