Akut farenjit belirtileri nelerdir?

Akut farenjit belirtileri nelerdir?

Akut farenjit belirtileri

 

Akut farenjit hastalığına grip ve soğuk algınlığı da eşlik ediyorsa ses kısıklığı, , boğazda kuruluk hissi, boğaz ağrısı ve iltihaplanma husule gelir. Aksi taktirde uzun dönemli sorunlar yaşayabilirsiniz.
Yutkunma bölgesinde husule gelen bir iltihaplanma hali olarak tabir edilen akut farenjitte bademcik dokusu da etkilendiği için hasta çeşitli sıkıntılar yaşamaktadır. ancak bu süre zarfı içinde akut farenjit belirtilerinin hissedilmesinin ardından tedaviye başlamak şarttır. Farenjit hastalığının hızlı bir şekilde aniden ortaya çıkması olarak bilinen akut farenjit kısa bir sürede geçer
Boğazdaki iltihaplanma bir müddet sonra bademciklere ve bademciklerin arka kısmında bulunan kaslara da ulaşacağı için ateş yükselmesi ve kulak ağrıları da hissedilir.
Akut farenjit hastalığında aynı zamanda kuru öksürük, boğazda kızarıklık, yutkunma güçlüğü çekme gibi sorunlarda ortaya çıkar. Tüm bu sorunları hissettiğiniz an probleminizin daha da büyümesini istemiyorsanız kulak-burun-boğaz doktoruna görünmelisiniz. Geçmiş olsun.
Bir önceki Amipli dizanteri tedavisi başlıklı konumuzda amipli dizanteri hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: akut farenjit, akut ses kısıklığı, bebeklerde akut faranjit kaç günde geçer

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.