Alerji nefes darlığı yapar mı?

Alerji nefes darlığı yapar mı?
Yani buradan sorumuzun cevabını da anlayabiliriz, evet alerji nefes darlığı yapar.
Bronşların tıkanması ve nefes darlığı çekilmesinin çeşitli sebepleri olduğu gibi bu sebeplerden biri de ne yazık ki alerjidir. Tende kızarıklık, burun akması ve kızarması, göz kaşınması ve kızarması, mide bulantısı, bağırsak bozukluğu, öksürük ve nefes darlığı gibi sorunlar alerjiden kaynaklanmadır.

Alerjiye sebep olan etkenler ise tozlar, polenler, bir takım ilaçlar ve bazı yiyeceklerdir. Astım, sigara içmek ve strese maruz kalmak gibi nefes darlığına alerjide sebep olmaktadır.

Çoğu kişide herhangi bir belirtiye sebep olmayan hastalıklar sonucunda bağışıklık sistemi bu hastalığa kişide alerji yol açarak tepkime gösterir
Bu tür etkenlerden uzak durarak ve alerjiye yol açan yiyecekleri tüketmeyerek sağlığınızı koruyabilirsiniz. Solunum kanallarınızı etkileyen bir alerji söz konusu olduğunda uzman bir hekime giderek gerekli tedaviye başlamanız önerilir. Nefes almak için solunum yollarınızı açacak ilaçlar kullanmalısınız.
Bir önceki Anestezi kalıcı hasara yol açar mı? başlıklı konumuzda anesteziden korkmak hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: alerji nefes darlığı yaparmı, alerjinin etkileri, astım mide bulantısı yaparmı, tatlı nefes darlıgı yaparmı, alerji ve mide bulantısı

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.