Alerjik nezle tedavisi

Alerjik nezle tedavisi
Alerjik nezle bazı bünyeleri mevsim bitene kadar etkisi altına aldığı gibi, bazılarını da tüm yıl boyunca etkilemektedir. Hapşırık, kaşıntı ve yoğun burun akıntısı gibi şikayetleri bulunan alerjik nezle için son zamanlarda yepyeni bir tedavi yöntemi geliştirildi. Mevsimsel ya da yıl boyu süren her türlü alerjik nezleye karşı teknolojinin kollarında bulunan çarenin adı, “rhinolight”, yani ışık tedavisidir.

Işık tedavisi ile alerjik nezleyi ortadan kaldırmak için birkaç dakikalık seanslar yeterli olmaktadır.
Alerjik nezle en çok bahar mevsiminde ortaya çıktığı ve şu anda bahar mevsiminde olduğumuzdan dolayı çevremizdeki birçok kişinin nezle olduğuna şahit oluyor ve beklide bizde bu nezleden nasibimizi alıyoruz.

 
Bu zamana kadar ilaç tedavisi ile önlenmeye çalışılan alerjik nezle, artık ışık tedavisi ile büsbütün ortadan kaldırılacak ve hastalar alerjik nezlenin sebep olduğu şikayetleri de uzun bir süre çekmek zorunda kalmayacaklar
Ağrısız bir şekilde uygulanan ışık tedavisi alerjik nezle hastalarına büyük bir rahatlık vaat ediyor. Alerjik nezlenin ışık tedavisi ile yok edilmesi, hastaları sürekli kullandıkları ilaç ve spreylere de ihtiyaç bırakmamaktadır.
Işık tedavisi iki hafta içinde en az 6 seans olarak uygulanmaktadır. Eğer alerjik nezle bir yıl kadar sürüyor ise o zamanda 8 seans uygulama yeterli olmaktadır. Işık tedavisi seansları ise sadece 2-3 dakika gibi kısa bir zaman dilimi içermektedir. Dokulara herhangi bir kalıcı hasar oluşturmadığından dolayı ışık tedavisi, uzun dönemler kullanılabiliyor.
Bir önceki Horlama neden olur? başlıklı konumuzda horlama nedenleri, horlamanın nedenleri ve neden horlarız hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: alerjik nezle tedavisi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.