Alkolü bıraktıran bitkiler nelerdir?

Alkolü bıraktıran bitkiler nelerdir?
Peki alkolü bıraktıran bitkiler nelerdir?
Çiğ lahana, marul tohumu, asma yaprağı, beyaz turp, kekik otu gibi bitkiler alkolü bırakmanıza muavenet edecek şifalı bitkilerdir.
Alkol bağımlılığı kazalar, ekonomik sorunlar, ciddi sağlık problemleri, ruh bozuklukları gibi kişinin hem beden sağlığını, hem içtimai yaşantısını hem de çevresel münasebetini olumsuz etkileyen başlı başına bir problem olduğu için savaşılması gerekir. Ancak bu tedaviye ek olarak bitkilerle de alkolden kurtulma çabanızı destekleyebilirsiniz. Bağımlıların alkolden kurtulmalarına muavenet etmek adına hazırlamış olduğumuz bu makalede alkolü bırakmak için hangi bitkilerin etkili olduğunu açıklıyor ve alkolü bırakmaya yardımcı olan bu bitkilerin nasıl kullanılmasını gerektiğini de anlatıyoruz.

 
Alkolden kurtulmak için elbette psikolojik danışmanlık almanızda büyük fayda var
Bu bitkiler nasıl kullanılmalı?
Kekik otu: 2 çorba kaşığı kekik otu, 1 litre kaynar su ile haşlanmalıdır. Ardından demlemeye bırakılmalı ve çay termosuna konulmalıdır. Gün içerisinde 15 dakika bir içilmelidir. Belirli aralıklar bu işlemi tekrarlayın.

Çiğ lahana: Çiğ lahanayı yemelisiniz. Ayrıca alkolü bırakmaya yardımcı olan çiğ lahana alkolden kaynaklı vitamin eksikliğine karşıda etkilidir.
Marul tohumu: Marul tohumunu havanda iyice dövün. Toz haline gelen marul tohumu her gün sabah akşam bir tatlı kaşığı olmak üzere, maydonozla tüketilmelidir.
Asma yaprağı: Taze taze asma yaprağı toplayın. Asma yapraklarını ister sıkın ister ezin, bir şekilde suyunu elde edin. Bu suyu günde iki fincan için.
Turp: Beyaz turpun kabuklarını soyun. Arından dilimleyin ve yiyin.
Tüm bu bitkisel yöntemler alkol bağımlılığından size kurtarmaya yardımcı yöntemlerdir. Düzenli olarak uygulandığı taktirde etkilerini göreceksiniz.
Bir önceki Böbrek ağrısına ne iyi gelir? başlıklı konumuzda böbrek ağrısı hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: alkolü bırakmanın yolları, alkol bırakmada beyaz turpun etkisi, alkolü bıraktıran bitkiler, alkol bırakmaya yardımcı bitkiler, alkol bıraktıran bitkiler

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.