Allıklardan allık beğenemiyorsanız…

Allıklardan allık beğenemiyorsanız…
Toz pudra kıvamında olan bu tip allığın pudradan tek farkı, içinde sim tanecikleri barındırması.
Makyajın en önemli adımlarından biri olan allığın tam dört çeşidi bulunuyor: Doğal içerikli mineral allık, parlak duran stick allık, taze görünüm sunan krem allık ve uygulaması pratik olan pudra allık… Bunlardan hangisini seçeceğiniz ise size kalmış
Mineral
En yeni allık çeşidi olan mineral allık, doğal içeriklere duyulan ihtiyaç doğrultusunda ortaya çıktı. Simlerin yarattığı fazla parlaklığı istemiyorsanız, mineral allığın altına bronzlaştırıcı mat bir pudra uygulamanızda fayda var. O nedenle uygulamadan önce mutlaka çalkalanması gerekiyor.
Stick
Cilde temas ettiğinde hemen eriyen bu allık çeşidi kozmetik dünyasında henüz yeni
Stick allıklar krem formüllere çok benzer ancak daha simli ve parlak dururlar. Ciltte uzun süre dayanıklılık gösterirler ve duru bir ifade yaratmaya yardım ederler. Doğal bir görünüm peşindeyseniz, bu allıklar tam size göre.

Krem
Taze ve canlı bir cilt görünümü için harika bir seçim. Fondöten veya renkli bir nemlendirici üzerine en iyi uygulanabilen allık tipidir. Gün içinde ihtiyaç duydukça kullanabilmeniz için mutlaka çantanızda bir tane bu allıktan bulundurmalısınız. Bu arada krem allık, yüzünüzden tamamen siliniyorsa, yağ içermeyen formüllü bir krem allık tercih edebilirsiniz.
Pudra
En iyi bilinen ve uygulaması en pratik olan pudra allık, mat fondötenin ve sabitleyici pudranın üzerine uygulanabilir. Bu nedenle de allıkların ustası olarak bilinir. Pudra allığı öncelikle hafif uygulamak çok önemli. Daha sonra cildinizde ön plana çıkarmak istediğiniz bölgelerde rengi iyice vurgulayabilirsiniz.
Bir önceki Saçlarım güzel olmadan asla! başlıklı konumuzda güzel saçlar, parlak saçlar ve saç bakımı hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: alliklarda sim olur mu, allık önerileri, harika allık, simli allık dogal durur mu

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.