Amerikanın tercihi kız bebek

Amerikanın tercihi kız bebek
İlk çocuklarına normal yolla ya da tedavi yoluyla sahip olan çiftler; ikinci çocuklarının cinsiyetini seçme hakkı edinebiliyor. Bunun tek bir kuralı var; ilk çocuğunu yapmış olmak.
Amerikada ebeveynlerin, bebeklerinin cinsiyetini seçmeleri yasal. Bunun tek bir kuralı var; ilk çocuğunu yapmış olmak. İlk çocuklarına normal yolla …

Amerikada ebeveynlerin, bebeklerinin cinsiyetini seçmeleri yasal

İKİ ÇOCUKLA YETİNİLİYOR
Çeşmede düzenlenen 1. Üreme Tıbbı Derneği Kongresinde Amerikanın en çok cinsiyet seçimi yapan merkezlerinden olan New England Fertilite Merkezinin Laboratuvar Direktörü Lynette Scottla bir araya geldik ve cinsiyet seçimi hakkında konuştuk. Scott şunları söyledi: “Cinsiyet seçimine ilk başta karşı çıkmıştım. Tüm ailelerin erkek bebek isteyeceğini düşünmüştüm ama yanılmışım. Aileler daha çok kız bebek istiyor.

BİR KONTROL YÖNTEMİ
İnsanlar artık iki çocukla yetiniyor. Bu durumda cinsiyet seçimlerini yaparak onlara yardımcı olunuyor. Bu aslında bir doğum kontrol yöntemi. Kısır çiftler de, cinsiyet seçimi yapabiliyor. Eğer bebeklerinin cinsiyetini seçmek istiyorlarsa, beşinci gün gerçekleşecek olan transfer grubuna dahil olmaları gerekiyor. Hastanın gebelik açısından sağlık durumunun olumlu ve yaşının genç olması, seçim yapmak için şart. Yaşı ilerlemiş kişiler cinsiyet seçimi isteyebilir. Ama embriyo seçimi üçüncü günden sonra, eğer her şey normalse yapılabiliyor.”
Bir önceki Sünnet cinsel hastalıkları azaltıyor başlıklı konumuzda AIDS hastalığı, cinsel hastalıklar ve enfeksiyon riski hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: afrikada nasıl bir kurdalık var

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.