Amipli dizanteri tedavisi

Amipli dizanteri tedavisi

Entomoeba histolytica ismi ile bilinen bir amip türünün sebep olduğu amipli dizanteri hastalığı, daha çok nemli ve sıcaklığın 25 derece üstünde olduğu bölgelerde sık rastlanmakta ve bir takım içeceklerin ve yiyeceklerin tüketilmesi ile bulaşmaktadır. Bilhassa hamam böcekleri ve sinekler amiplerin taşınmasında etkili oldukları için bu tür böcekleri yaşam alanlarımızdan olabildiğince uzak tutmalıyız. İçeceğinizin suyun hijyeninden emin değilseniz suyu yüksek derece ısıtın ve soğumasının ardından içmeye başlayın.

Amipli dizanteriye yakalanmamak için dikkat edilmesi gereken en önemli husus, içme suyunun yüksek ısıda kaynatılmış olmasıdır. Ayrıca amipli dizanteri hijyen olmayan suların tüketilmesinden de ortaya çıkar
Aynı şekilde yiyeceklerinizin de temiz ve sağlıklı olmasına dikkat edin.

Amipli dizanteri tedavisi için uzman bir hekime başvurulması gerekir. Hekimler daha çok amipli dizanteri tedavisi için metranidazol ve terasiklin ilaçlar kullanılmasını önerirler. Bu ilaçlar 10 gün boyunca düzenli olarak tüketilirse hastalık geçer.
Bir önceki Bademcik iltihabı nasıl tedavi edilir? başlıklı konumuzda bademcik iltihabı, bademcik iltihabı nasıl geçer ve bademcik iltihabı tedavisi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: amip dizanteri diyet, dizanteri tedacisinde ne tuketilmeli, amipli dizanteri diyeti, amipli dizanteri tedavieinden sonra dikkat edilmesi gereken hususlar, amipli dizanteri tedavisi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.