Antep fıstığı kolesterolün ilacı

Antep fıstığı kolesterolün ilacı

Antep fıstığının kötü kolesterol olan LDL’i düşürdüğü ortaya çıktı. Gaziantep’te yapılan bilimsel bir araştırmada, Antep fıstığının damar tıkanıklığını önlediği, kolesterolü düşürdüğü belirlendi. Antep fıstığının damar tıkanıklığını önleyici etkisi olduğu belirlenirken, bu etkinin cevizden daha fazla olduğu da ortaya çıktı. Antep fıstığının 100 gramı bile damarları açıp kolesterolü düşürüyor.
Gaziantep Üniversitesi’nden bir grup bilim insanı tarafından gerçekleştirilen çalışmada, bir ay boyunca Akdeniz diyeti uygulanan 32 erkeğe daha sonra aynı diyetle birlikte bir ay boyunca da 100 gram Antep fıstığı verilerek kan örnekleri alındı.

Kan örnekleri üzerinde yapılan incelemede, Antep fıstığının kolesterol düşürücü etkisinin yanı sıra damar tıkanıklığı ile antioksidan etkisi incelendi
Antep fıstığının kötü kolesterol olarak isimlendirilen LDL’yi düşürdüğü, insan vücuduna zararlı toksinleri engelleyen antioksidan miktarını artırdığı belirlendi.
Bir önceki Light sigaranın zehiri light değil başlıklı konumuzda akciğer kanseri, light sigara ve sigara dumanı hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: antep fıstığı ilac tavsiye, antep fıstığı kolesterol yaparmı

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.