Asimetrik meme estetiği

Asimetrik meme estetiği
Asimetrik memenin sebepleri genetik, gebelik, kilo alımları, emzirme, yaşlılık, menopoz, dev meme sendromu dediğimiz virjinal hipertofidir. Sağlıklı bir vücuda sahip olan kadınların göğüsleri simetrik ve estetik olurken bazı bünyelerde ne yazık ki memeler ölçüsüz ve orantısız olmaktadır.

Asimetrik meme, bir memenin diğerine göre şeklinin, boyutunun ve meme ucunun farklılık göstermesidir.
Vücut güzelliğine gölge düşüren ve estetik olarak kadınlarda bir rahatsızlığa yol açan meme asimetrisi, tedavi edilmediği ve ilerlediği zaman hem ruhsal olarak hem de yapısal olarak kadınlarda hastalığa yol açmaktadır.
Asimetrik meme estetiği genellikle 18 yaşın üstündeki kişilere uygulanır. Ancak asimetrik meme sadece kadınlarda değil erkeklerde de görülebilen bir sorun olduğu için , jinekomasti de asimetrik meme nedenleri arasındadır
Memenin yapısına, boyutuna ve şekline göre operasyon farklılık gösterdiği gibi anestezi şekli de farklılık gösterir. Bir meme diğerine göre sarkıksa meme dikleştirme operasyonu, küçükse silikon meme protezi ve büyütme operasyonu, büyükse küçültme operasyonu, meme ucu içinde meme ucunu normale döndürecek olan teknikler kullanılır. Jinekomasti nedeniyle oluşan meme asimetriği için ise liposuction veya meme küçültme operasyonu uygulanır.

Bir önceki yazımız olan Sakal ekilir mi? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: asimetrik meme ameliyatı, dev meme, meme asimetrigi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.