Aşırı nem kalp hastalarını vuruyor

Aşırı nem kalp hastalarını vuruyor
Kuru, şu uyarılarda bulundu:
“Kalp hastaları aşırı sıcak ve nemli havalarda daha dikkatli olmalı.
Uzmanlar, aşırı sıcaklar sebebiyle özellikle sahil bölgelerinde yaşayan kalp hastalarını yoğun neme karşı tedbirli olmaları konusunda uyarıyor.
Sıcak ve nemli havalarda dışarı çıkmayın
Sıcak ve nemli havanın solunum zorluğuna yol açan faktörlerden biri olduğuna dikkati çeken Dr. Deniz Şeleci Kuru, aşırı nemin yoğun bir şekilde hissedildiği Karadeniz yöresinde kalp hastalarının sıcaktan korunmaya daha çok dikkat etmeleri gerektiğini söyledi. Giresun Kale Devlet Hastanesi Kardiyologu Dr
Kalp hastalarının solunum zorluğu çekmesi, kalbin iş yoğunluğunun artması ve daha fazla yorulması anlamına geliyor. Böylece hastaların kalp krizi riski oranı daha fazla artıyor. Tüm sahil bölgeleri yanında, özellikle aşırı nemli havasıyla bilinen Karadeniz yöresinde kalp hastaları sıcaktan korunmaya daha çok dikkat etmeliler. Bu kişilerin havanın sıcak ve nem oranının yüksek olduğu saatlerde dışarı çıkmamaları, ağır işlerde çalışmamaları gerekmektedir.”

Bir önceki Kalp krizi riskinizi azaltmak elimizde başlıklı konumuzda göğüs ağrıları, kalp hastalığı ve kalp krizi hakkında bilgiler sunulmuştu.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.