Aşırı terlemeye ameliyat tedavisi

Aşırı terlemeye ameliyat tedavisi
Aşırı terlemeye ameliyat tedavisi ile son verilebilmekte ve insanların günlük yaşantılarında bu zorluğu atlatmanın keyfini sürmektedir.
Aşırı terleme ameliyatı nasıl yapılır?
Aşırı terleme sorunu guatr ya da diğer hormonal hastalıklardan kaynaklı olarak husule geldiği için bir hastalık belirtisidir diyebiliriz.
Halk arasında aşırı terleme olarak bilinen, tıp dalında “hiperhidrozis” hastalığı olarak isimlendirilen bu sorun, yaz ayları geldiği zaman pek çok insanın yaşamında sıkıntı yaratmaktadır. Oturduğu yerde bile terden sırılsıklam olan, elinden, yüzünden ve sırtından sular damlayan ve hatta kışın dışarıda kar yağdığında bile terleyen insanlar için ameliyatlı çözüm yöntemlere imdada koşmaktadır. Normalde terlemek vücudun doğal yapısında vardır ve sağlıklı bir durumdur
Ancak aşırı terleme sağlıksız bir durumdur ve hastalık belirtisidir. Kontrolsüz ve yoğun bir şekilde terleme söz konusu olduğunda tıbbın tedavi metotlarından yararlanmak gerekir.
Modern tıbbın aşırı terleme sorununa farklı çözüm yöntemleri bulunmakta ve bunlardan ilki botoks, bir diğeri ise iyontoforez dediğimiz elektrik akımı olan suya elleri ayakları koyarak elektrik akımından yararlanarak aşırı terlemenin önlenmesi tedavisidir. ancak belirtmek gerekir ki bu tedavi metotları kalıcı bir çözüm sunmaz ve en fazla 6 ay sonra tekrarlan ister. Bu nedenle aşırı terlemeye ameliyat tedavisi en kesin çözümdür.

Vücudun belli bölgelerinde yoğunlaşan terleme sorununa ameliyatlı çözüm yönteminde hem kesi miktarı azdır hem de hastanın zarar alma riski. Aşırı terleme ameliyatı endoskopik video kamera yardımıyla izlenerek, terleme artışına neden olan sinirin devre dışı bırakılması ile gerçekleştirilir. Sinirin devre dışı kalması hiçbir sağlık problemine yol açmaz.

Bir önceki yazımız olan Spor yaparak ayda kaç kilo verilir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.