Asprin alerjisinin belirtilerine dikkat

Asprin alerjisinin belirtilerine dikkat

Aspirine karşı alerjiniz ya da duyarlılığınız varsa ibufren (Advil, Motrin, diğerleri) ile naproksen (Aleve, v.b) gibi diğer nonsteroidal anti-inflammatory (Steroid dışı yangı önleyici ilaçlar) ilaçlara karşı da alerjiniz olabilir.
Aspirin alerjisi ya da duyarlılığının orta derecede ya da şiddetli belirtileri vardır.
Aspirine karşı reaksiyonların yaygın olduğunu söyleyen uzmanlar, belirtilerden birini görürseniz doktora gitmenizi öneriyorlar. Bu belirtiler arasında şunlar bulunuyor:
Ürtiker (kurdeşen), kaşıntılı cilt, burun akıntısı, kırmızı gözler, dudakların, dilin ve yüzün şişmesi, öksürük, hırıltı ya da nefes darlığı ile anafilaksi (nadir görülen yaşamı tehdit eden alerjik reaksiyon.

Eğer astımınız, kronik sinüzitiniz ya da kronik ürtikeriniz varsa, aspirin ve diğer ilaçlara karşı reaksiyon gösterme ihtimaliniz daha yüksektir. Reaksiyonlar genellikle ilaç alındıktan birkaç saat içinde oluşuyor

Eğer aspirin ya da diğer ilaçlara karşı alerjiniz varsa en iyisi bu tür ilaçların hepsinden uzak durmalısınız. Bu tür ilaçların reçetesiz satılabildiğini unutmayın, bu nedenle bu ilaçların etiketlerini dikkatlice okuyun.
Bir önceki Cinsel isteksizliğin çareleri başlıklı konumuzda cinsel isteksizlik, erken boşalıyorum ve erken boşalıyorum ne yapabilirim hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: aleve ilacı alerji yapar mi, aspirin alerji yaparmı, aspirin alerjisi nasıl anlaşılır, aspirin alerjisi yuz şişmesi, bebek aspirini alerji yaparmı

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.