At kuyruğu otunun yararları nelerdir?

At kuyruğu otunun yararları nelerdir?

Suyu çok seviyor olmasından dolayı nemli ortamları kendine yaşam alanı seçmiş olan at kuyruğu otu, bazı bölgelerde zemberekotu, ekliot ve ulama gibi isimleri ile tanınmakta olup mütenevvi hastalıkların tedavisinde olumlu etkiler göstermektedir.

At kuyruğu otunun yararları

 
At kuyruğu otunun zehirli olmayan her çeşidi sağlık sorunları için kullanılabilir. At kuyruğu otunun faydalarını merak edenler için paylaşıyoruz.
Uzun yıllar boyu yaşayabilen at kuyruğu otunun faydaları arasında zatülcenp ismindeki bir hastalığı tedavi etmesi yer alır. Ancak her at kuyruğu otu sağlık problemlerine iyi gelmemekte sadece bazı çeşitleri hastalıkların tedavisinde şifa amaçlı kullanılmaktadır
Bu hastalığın tedavisi için at kuyruğu otu kurutulmuş biçimde çay olarak tüketilmelidir.
Verem hastalığının da tedavisinde önemli faydaları bulunun at kuyruğu bitkisi aynı zamanda romatizma hastalıkları üzerinde de etkilidir.

Romatizmalar ağrılarının yanı sıra böbrek, mesane, nikris gibi vücuda ciddi ağrı yaşatan sağlık sorunlarını da önler.
At kuyruğu bitkisinin yararları arasında göğüs ağrılarını dindirdiği de yer alır. Bir kilogram suda kaynatılan at kuyruğu otu günde iki bardak içilirse göğüs hastalıkları ortadan kalkar. Aynı zamanda bu şekilde tüketilen at kuyruğu otu adet sancılarına da iyi gelir.
İdrar söktürmeye de faydalıdır.
Cilt yaralarına merhem olarak sürülebilir.
Bir önceki Bilgisayar ekranına yukarıdan bakın başlıklı konumuzda alın masajı, aydınlatma ve baş ağrıları hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: ulama otunun faydaları, At kuyruğu otunun çayı olurmu, at kuyruğu otunun dıştan faydası, ulama bitkisi neye yarar, zatüre için at kuyruğu

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.