Ateş nasıl doğru ölçülür?

Ateş nasıl doğru ölçülür?

Evinizde eğer küçük bir çocuk bulunuyorsa çocukların yetişkinlere göre enfeksiyon kapma ve hastalanma olasılıkları daha yüksek olduğu için en çok ihtiyacınız olacak ecza malzemelerinden bir tanesi de ateş ölçer (derece) olacaktır.
Bilim insanlarının yapmış olduğu araştırmalar ateş ölçerken çocukların en çok kulak arkasından ölçme işleminden hoşlandıklarını gösterse de, uzmanlar makattan yapılan ölçümün daha doğru sonuçlar verdiğini söylüyorlar. Ateş ağızdan mı, koltuk altından mı, makat veya kulaktan mı en doğru ölçülür sizler için araştırdık. Peki doğru ateş nasıl ölçülür? Ateş ölçerken nelere dikkat edilmelidir?

Ateş en doğru nasıl ölçülür? Bu soru tüm anne ve babaların doğru bir ölçüm yapmak için en merak ettiği sorulardan bir tanesidir. Çocuğunuzun ateşinin kaç derece olduğunu size gösterecek olan ateş ölçer seçimi ve ölçü birimi kadar sağlıklı kullanılması da doğru sonuçlar almanız için son derece mühimdir
En emin yollardan biri olan makattan ateş ölçme işlemi şu şekilde yapılır;

Çocuk yan yatırılıp dizleri hafifçe bükülmelidir. Ateş ölçerin ucuna bir miktar yağ sürülmeli ve 30 saniye boyunca dijital bir ateş ölçerle vücut ısısı ölçülmelidir. Ölçüm sırasında çocuk muhakkak rahatsız olacaktır. Bu esnada çocuğu bir şekilde oyalamalısınız.

Bir önceki yazımız olan Bitkisel yöntemler ile Reflü hastalığına son başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: yetişkinlerde kulaktan ateş ölçme, ateş kulaktanmı koltuk altındanmı saglıklı, boyundan ates olculur mu, ates kulaktanmi dogrudur koltuk altindanmi, ateşölçersiz ateş nadıl ölçülür

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.