Atkins diyeti nedir?

Atkins diyeti  nedir?
Atkins diyeti hakkında detaylı bilgi edinmek için makalemizi okuyun.
Protein bakımından eksik olan diyetlerin sağlığımıza zarar verme ihtimali yüksek olduğu için, Dr.
Atkins diyeti hakkında yapılan araştırmalarda bu diyetin kan-yağ seviyesine bir zararı olmadığı kanıtlanmıştır. Bu diyetin sağlığınıza zarar verme ihtimalinin olduğu tam olarak kesinleşmese de kısa sürede hızlı bir şekilde kilo vermenizi sağlayacaktır. Atkins karbonhidrat alımını aza indirecek, protein alımını yükseltecek olan bir diyet programı hazırlayarak sağlıklı zayıflamak isteyenlere ışık tuttu

Atkins diyeti hızlı zayıflatıyor mu?
Dr. Atkins bu soruya evet cevabı vererek sebebini de şöyle açıkladı:
Diyet, enerji alımını günde 500 kalori azaltmakta ve böylece diyeti yapanlar enerji alımını azalttığından dolayı hızlı zayıflamaktalar. Verilen kiloların birçoğu su kaybından dolayıdır. Lif ihtiva eden ve protein bakımından zengin olan besinler sayesinde bu diyeti yapanlar tokluk hissederek daha az yemek yerler.
Atkins diyeti ile verilen kilolar kalıcı mıdır?

Bu sorunun cevabı hayır. Yapılan araştırmalarla diyet bırakıldıktan sonra verilen kilolar geri almaktalar. Kalıcı sonuçlar alabileceğimiz bir diyet değildir Atkins diyeti ancak kalıcı kilo vermek için ömrünüzün sonuna kadar bu diyete göre beslenmelisiniz.
Atkins diyeti kolay mıdır?
Atkins diyeti asla kolay bir diyet değildir. Bu diyete başlayanların birçoğu aklından sürekli diyeti bırakma isteğini geçirmişlerdir. Kişiler arada sırada yememesi gereken şeylerden yiyerek kaçamak yapmışlardır.
Atkins diyeti zararlı mı?
Bu sorunun bilimsel olarak kanıtlanmış bir cevabı yoktur ancak böbrek, kalp ve damar hastaları tarafından yapılması önerilmez. Diyette vitamin ve mineral eksikliği fark edilmiştir. Diyetin sahibi Dr. Atkins bile bu eksikliğin farkındadır. Bu yüzden çok dikkatli olmakta fayda var.
Bir önceki Romatizma kalp krizini etkiliyor! başlıklı konumuzda romatizma, romatizma belirtileri ve romatizma bitkisel tedavi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: atkins diyetinde neleri yememeli, atkins protein diyeti

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.