Ayak parmaklarında kaşıntı

Ayak parmaklarında kaşıntı
Bunun sebebi de, ayak parmaklarının bulunduğu bölgede ki derinin ince olmasıdır.

 

Ayak parmakları neden kaşınır?

 
Enfeksiyon ve mantar hastalıkları kendini kaşıntı, şişlik ve kızarıklık ile göstermekte ve en çokta ayak parmaklarında hissedilmektedir. Ayaklarında terleme sorunu olanlar, açık ayakkabı kullanmayı sevenler ve ev içinde çıplak ayakla dolaşanlar enfeksiyon ve mantar hastalıklarına yakalanma riskleri en çok olanlardır.
Ayaklarımız mikroplarla sık sık temas içinde olan uzuvlarımızdan biri olması nedeniyle çeşitli enfeksiyon hastalıklarına yakalanmakta ve çoğu zamanda mantar ile başı derde girmektedir. Eğer ayaklarınızdaki kaşıntının sebebi cildinizde alerjiye yol açan etmenler değil ise, büyük olasılıkla mantar hastalığıdır.

Ayak parmaklarının arasında kaşıntı, kızarıklık, kuruma ve pullanma şikayetleriniz ayak mantarının belirtisi olduğu için bu soruna sprey ve merhemlerle müdahale edilmesi gerektiğini gösterir
Ayak parmaklarında ki kaşıntıyı önlemek için sprey ve merhem tedavisinin yanı sıra pamuklu çorap giymek, çorapları her gün değiştirmek ve dışarıdan eve geldiğinizde hemen ılık su ve anti bakteriyel sabunla ayakları yıkamak gerekir. Bunların yanı sıra terliklerinizin başkaları tarafından giyilmesine izin vermemeli ve çok sık ayakkabı giymemeye özen göstermelisiniz.
Ayrıca ayak parmağı kaşıntısının nedenleri arasında yer alan diğer problemlerde uyuz ve sedef hastalığıdır. Bu sorunların tedavisi içinde hekime başvurmanızda fayda var.

Bir önceki yazımız olan Ayak bileklerinde kaşıntı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: ayak parmaklarinda kasinti, ayak parmak arası kaşıntısı, ayak parmakları neden kaşınır, ayak parmaklarinda kasinti sisme, ayak parmaklarım kaşınıyor

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.