Ayak temizliği nasıl yapılır?

Ayak temizliği nasıl yapılır?
Bilhassa yaz aylarında çıplak ayakla dolaştığımız için ayak sağlığımıza olan özenimiz daha bir arttırılmalıdır. Bu sebepten dolayı eve geldiğiniz gibi çoraplarınızı çıkartmalı ve ayaklarınızı banyoda hemen yıkamalısınız. Ayak temizliği yapmak için dikkat edilmesi gerekenleri sizler için araştırdık.

Ayak temizliği nasıl olmalıdır?

 
Kapalı ayakkabılar giyeceğimiz zaman çorap tercih ettiğimiz için, yaz aylarında ayaklarımız oldukça terler.
Daha sağlıklı ayaklara sahip olmak için gün içerisinde çok fazla vaktimizi almayacak olan temizlik işlemlerini ayaklarımıza uygularsak hem ayak sağlığımızı tehdit eden sorunların riskini azaltmış olur, hem de daha estetik görünümlü ayaklara kavuşuruz. Eğer ki ayaklarınızı yıkmazsanız hem kendini hem de çevrenizdekileri bir kokuya boğabilirsiniz
Kokudan ziyade nasır gibi sorunlarda kaçınılmaz olur.

Ayaklar her gün yıkanmalı ve yıkamanın ardından pamuklu havlu ile ayaklar kurutulmalıdır. Kesinlikle ayaklarınızı ıslak bırakmayın. Eğer ki mantar gibi sorunlarla sıkça karşılaşan birisi iseniz parmak aralarının kuruluğuna daha bir özen göstermeniz gerekir. Bunun için saç kurutma makinesi ile parmak aralarını iyice kurutun. Kesinlikle ayaklarınızı kuruttuğumuz havlu ile ellerimizi kurutmamalı.
Ayak temizliği ve bakımı için çorap ve ayakkabı seçimi de son derece önemlidir. Çoraplarınızı pamuklulardan yana tercih etmeli ve günlük olarak değiştirmelisiniz.
Bir önceki Nasır doğal tedavi başlıklı konumuzda evde nasır tedavisi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: ayak temizliği, ayak temizliği ve bakımı, ayak temizliği nasıl olmalıdır, bayan ayak temizligi, ayak temizliği nasıl yapılır

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.