Ayçiçeği faydaları nelerdir?

Ayçiçeği faydaları nelerdir?
Uzman diyetisyenin ayçiçeğinin yararları nelerdir, sorusuna karşılık yapmış olduğu açıklama ise şöyle;

Diyetisyen Nesrin Artan, ay çiçeğinden elde edilen ay çekirdeğinin başta kalp hastalıkları ve kanser olmak üzere mütenevvi kronik hastalıklara karşı savaştığını ve hastalıkların görülme riskini azalttığını söylemektedir. Görme kayıplarının yaşanmasına sebebiyet veren maküler dejenerasyon da ay çekirdeği sayesinde engellenmektedir.
Ay çekirdeği aynı zamanda göz sağlığını da korumaktadır. Bedenin işlevini yerine getirmesi için gerekli olan vitamin ve mineraller bolca ay çekirdeğinde bulunmaktadır.
Uzman Diyetisyen Nesrin Artan, ayçiçeğinin ihtiva ettiği antioksidan ve minerallerin sağlığımı için oldukça faydalı olduğunu, ayçiçeğinin iyi yağlardan biri olmasından dolayı sıklıkla tüketilmesi gerektiğini daha önce yapılmış olan bir araştırmaya dayanarak dile getirdi
Ay çekirdeğinde bulunan besin öğeleri hücreleri koruduğu için özellikle kadınların sağlığını korumaktadır.

Ay çekirdeği iyi kolesterol olan HDL’yi yükseltmekte, kötü kolesterol olan LDL’yi ise düşürmektedir. Ayçiçeği yağının yüzde 90’ı doymamış yağlardan oluştuğu için yararlı olan yağlardan sayılmakta ve uzmanlarca önerilmektedir.
Bir önceki Bilgisayar ekranına yukarıdan bakın başlıklı konumuzda alın masajı, aydınlatma ve baş ağrıları hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: ayçiçeği, ayçiçeğinin faydaları, ayçekirdeği kolesterol yaparmı, ayçiçeği faydaları, cekirdek cicegi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.