Aylık Doğum Kontrol İğnesi

dogum kontrol ignesi

dogum kontrol ignesiAylık Doğum Kontrol İğnesi Nedir, Doğum Kontrol İğnesi Ne İşe Yarar ve  Nereden Temin Edilir :

Gebelikten korunmak için iğne, gebelikten korunmak için aylık iğne, gebelikten korunma aylık iğne, gebelikten koruyucu aylık iğneler, gebelikten korunma yolları aylık iğne hakkında merak ettiklerinizi sizler içi açıkladık.
Gebelikten korunma yolları aylık iğne
Aylık korunma iğnesinin yan etkileri
Birçok kişi gebelikten korunma yöntemi aylık iğne yan etkilerini merak ederler. Aylık gebelikten korunma iğnesi her iki kadınlık hormonu olan östrojen ve progesteron içermektedir. Uzmanlar ise, aylık iğnenin tıpkı doğum kontrol hapları gibi yan etkileri bulunduğunu söylemekteler. Gebelikten korunma yöntemleri arasında yer alan iğneler aylık ve üç aylık korunma sağlayan iki çeşitte bulunmaktadır
Aylık korunma iğneleri özellikle de hap kullanmayı sevmeyen ya da düzenli olarak hapı içmeyi unutan kadınlar tarafından tercih ediliyor. Etki ve yan etkileri doğum kontrol hapları ile aynı olduğu için, hormonal bir yöntem kullanmak isteyenler gebelikten korunmak için aylık korunma iğnesini tercih edebilirler.
Aylık iğnenin avantajları, dezavantajları

Aylık korunma iğneleri kadının yumurtlamasını engeller, rahim ağzındaki salgıyı koyulaştırıp spermlerin rahme girmesini engeller, rahim içi yapısını bozarak döllenmiş yumurtanın yerleşmesini engeller. Doğru uygulandığı zaman %99’luk bir koruma başarısı söz konusudur. Adet düzeninde 3 aylık korunma iğnelerine göre daha az değişkenliğe yol açar, kullanımı gizli tutulabilir, cinsel ilişkiyi etkilemek hem ekonomik hem de kolay bir kullanımı vardır. Ancak ilk aylarda kanama yapabilir, baş ağrısı, baş dönmesi, göğüslerde hassasiyet ve kilo artışına yol açabilir, anne sütünün miktarını azaltabilir ya da kalitesi bozabilir ve her ay yaptırılması zorunludur.
Aylık iğne nasıl uygulanır?
Sağlık personelleri tarafından ayda bir defa kas içine kalçadan ya da kalçadan enjekte edilir. Adet kanamasın başlangıcından itibaren 5 gün içinde yapılmalıdır.
Bir önceki Akraba evliliğinin yol açtığı sorunlar başlıklı konumuzda akraba evliliği ve akraba evliliği hastalıkları hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: çocuk olmasını engelleyen büyü nasıl anlaşılır

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.