Bacak bacak üstüne atmak varis yapıyor

Bacak bacak üstüne atmak varis yapıyor

Bacak bacak üstüne atarak oturmak varisleri artırıyor. 25 yaşın üstünde ortaya çıkan selülit kadınların yüzde 85-90′ında görülüyor. Dermatolog Erçin Özüntürk kadınların yüzde 85-90′ında görülen selülitin artmasında varisler, dar kıyafetler ve bacak bacak üstüne atmanın etkili olduğunu bildirdi. Özüntürk, selülitin genetik, metabolik ve damarsal gibi nedenlerle ortaya çıktığını vurgulayarak, “25 yaşın üstünde ortaya çıkan selülit kadınların yüzde 85-90′ında görülmektedir” dedi.

Yanlış beslenme de etkin
Genetik nedenlerin yanı sıra doğum kontrol hapları, hamilelik, aşırı kilo ve yanlış beslenme, alkol tüketimi, stres, hareketsizlik ve ruhsal problemlerin de selülite yol açtığını ifade eden Dr.
25 yaş alt sınır
Dr
Özüntürk, “Varisler, dar kıyafetler ve bacak bacak üstüne atmak da selülitin artmasına neden oluyor. Bacak bacak üstüne atınca dolaşımda problemler ortaya çıkıyor ve bu da selülit oluşumunu hızlandırıyor” diye konuştu.
Bir önceki Çil ve güneş lekelerinin tedavi yöntemleri başlıklı konumuzda çiller, güneş lekeleri ve güneş lekelerinin tedavisi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: bacak bacak üstüne atınca ağrı, bacak bacak üstüne atinca sisme, bacak bacak ustune atinca varis

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.