Bacak uyuşmasının nedenleri

Bacak uyuşmasının nedenleri
Eğer sizde bu sorunu yaşıyor ve nedenini merak ediyorsanız cevap almak için doğru adrestesiniz. Bel fıtığı, bu zamana kadar bacak uyuşması şikayeti ile doktora başvuran hastaların 3’te 2’sinde ortaya çıkmıştır.

 
Bacak uyuşmalarına yol açan, tıbbın en sık karşılaştığı sorun bel fıtığıdır.
Bacak uyuşması şikayetinde bulunan hastaların sayısı gitgide artmakta. Birçok kişi bacaklarında uyuşukluk ve güç kaybı hissetmektedir
Disklerin arasından doğan fıtık, bacağı etkileyen ve uyuşmaya yol açan en önemli sebeptir diyebiliriz. Çünkü fıtık sinirlere baskı yapmakta ve o bölgede bulunan liflere rahatsızlık vermektedir. Bu baskıda bacakta uyuşmaya yol açar. Uzun süreli bacak uyuşmaları yaşıyorsanız uzman bir doktora giderek sorunun neden kaynaklandığını öğrenmelisiniz.

Bel fıtığının dışında bacakta uyuşmaya yol açan bir başka sebepte omurgadaki kanal darlığıdır. Bel fıtığı ve omurgadaki kanal darlığının yanı sıra bel kayması, B12 vitamini eksikliği veya şeker hastalığı da olabilir.
Bacak uyuşmalarının uzun bir süre devam etmesi bacakta hissizliğe, güç kaybına ya da geri dönüşü olmayan kalıcı sorunlara yol açabilir. Bu nedenle böyle bir sorun kesinlikle ihmal edilmemelidir. Bakılanlar: sol bacak uyuşması, bacak uyusmasi, bacak uyuşması nedenleri, bacaklarda uyusma, fıtık bacakda hissizlik

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.