Bademcik şişmesine iyi gelen şifalı bitkiler

Bademcik şişmesine iyi gelen şifalı bitkiler

Birçok rahatsızlıkta olduğu gibi içinde bulunduğumuz soğuk havalarda sıkça karşılaştığımız bademcik şişmelerini de şifalı bitkilerle tedavi etmek mümkün. Hastalık süresince hazırlanan bu şuruptan günde üç çorba kaşığı içilir. Süzülerek elde edilen sıvıya dut pekmezi ilave edilerek şurup kıvamına gelinceye kadar karıştırılır. İşte bademcik şişmelerine iyi gelen şifalı bitki tedavileri…
Bademcik şişmesine iyi gelen şifalı bitki tedavileri
Yaban mersini on dakika süre ile sıcak suda demlenir.
Hatmi çiçeği ve papatya birlikte demlenir, süzül­dükten sonra iki saat dinlendirilir
Hazırlanan bu karışım şurup kıvamına gelinceye kadar üzüm suyu ile tat­landırılarak karıştırılır. Hastalık süresince bu şuruptan ısıtılarak bir fincan içilir.

Zeytinyağı ile pişirilen soğan lapa halinde ezilir. Hazırlanan lapa ılık bir vaziyette temiz bir tülbente yayıldıktan sonra hastanın boğazına sarılır.
Kurutulmuş papatyalar gün boyu sirke dolu bir kapta bekletilir. Sıkılarak elde edilen lapa ısıtılarak bir tülbente yayılır. Hazırlanan yakı hastanın boğazına sarılır.
Bir önceki Bilgisayara bakma sendromu yayılıyor başlıklı konumuzda alın masajı, aydınlatma ve baş ağrıları hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: BADEMCİK İYİ GELEN BİTKİLER, bademcik şişmesine iyi gelen bitkiler, bademcik şişmesine iyi gelen şeyler, bademcık bıtkı cayı, bademcik hastalığına iyi gelen bitkiler

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.