Bağırsak tıkanması nedenleri

Bağırsak tıkanması nedenleri

Başta da söylediğimiz gibi bağırsak tıkanmasına yol açan o kadar çeşitli sorun var ki bunlardan bir diğeri de, ince bağırsağın tembel olmasıdır.
Bağırsak tıkanmasının nedenlerini araştırdığımız zaman karşımıza mütenevvi sorunlar çıktı. Ayrıca bağırsaklarda husule gelen tümörde bağırsak tıkanmasının nedenleri arasında sayılan bir problemdir. Ameliyatın yanı sıra fıtık veya bağırsak düğümlenmesi sorunları da bağırsak tıkanmasının sebepleri arasındadır.

Bağırsak tıkanmasının bir başka nedeni de, bağırsakların bükülmüş olmasıdır. Uzmanlar bağırsak tıkanmasına yol açan en büyük sebep olarak, hastaların daha önce geçirmiş oldukları bir ameliyat sırasında bağırsaklarda oluşan komplikasyonlar olduğunu söylemekteler
Bu sorun bazen doğuştan, bazen hazım yaralanmalarından, bazen de ameliyatlardan kaynaklanır. Bağırsak tıkanması kangren ve bağırsak delinmesine yol açabilecek nitelikte olduğu için hayati risk söz konusu olduğundan tedavisi şarttır.

Bir önceki Bağırsak tıkanması belirtileri başlıklı konumuzda bağırsak tıkanması hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: buyuk bagirsak ameliyati, bagırsagın tıkanmasının nedenlerı, bagirsak dugumlenmesine yol acan sebepler, büyük bağırsak resmi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.