Bal pansumanı cilt yaralarını iyileştiriyor

Bal pansumanı cilt yaralarını iyileştiriyor

Uzun süreli basınç, tahriş veya sürtünme nedeniyle deri ve deri altı dokularda oluşan yatak yaralarının bal ile yapılan pansumanla iyileşme sürecinin hızlandığı ortaya çıktı. İsmet Eşer danışmanlığında, araştırma görevlisi Dr.
Ege Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulu’nda yapılan araştırmada, balın enfekte yaraları temizlemede başarılı olduğu ve bal pansumanı kullanarak bir hafta içinde yaraların steril hale geldiği görüldü. Dr.
EÜ Hemşirelik Yüksekokulu Öğretim Üyesi Prof
Ülkü Yapucu Güneş tarafından yapılan “Bası ülserlerinin (yatak yaralarının) tedavisinde bal pansumanının incelenmesi” konulu araştırmada, yatak yaralarının iyileşmesinde balın olumlu etkileri bulunduğu belirlendi.

Dr. Güneş yaptığı yazılı açıklamada, araştırmanın EÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’nin çeşitli kliniklerinde yatarak tedavi gören ve yatak yarası bulunan 26 hasta üzerinde yapıldığını belirterek, yatak yaralarının uzun süreli basınç, tahriş veya sürtünme sonucunda deri ve deri altı dokularda oluştuğunu söyledi.
Bir önceki Cinsel isteksizliğin çareleri başlıklı konumuzda cinsel isteksizlik, erken boşalıyorum ve erken boşalıyorum ne yapabilirim hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: balla yapılan ilaclar, yuzde surtme yarasi, derın yarayı iyileştirecek, deriye bal surtmek, sürtünme ile oluşan yaraya ne sürülür

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.