Balık yağının cilde faydaları

Balık yağının cilde faydaları
Balık yağını ister solüsyon olarak kullanın isterseniz de yemeklerinize ekleyip tüketin. Günlük olarak tüketeceğiniz
balık yağı kalp-damar hastalıkları başta olmak üzere daha birçok sorunun üstesinden gelip kaliteli bir yaşam sürmenizi destekleyecek, cildinizin olduğundan daha bakımlı ve sağlıklı görünmesini sağlayacaktır. Aynı zamanda ergenlik birlikte sivilce ve akne sorunları da balık yağı ile ortadan kaldırılmaktadır.

Balık yağı solüsyon olarak eczanelerde satılmaktadır.

 

Balık yağının cilde yararları

 
Kanser hastalıklarına kalkan olan balık yağı, cildimizde meydana gelme olasılığı olan her türlü alerjik cilt hastalıklarına karşı etkilidir.
Balık yağında bolca bulunan Omega 3 yağ asidi, sağlığımız için çok faydalı olduğu kadar estetik güzelliğimize ve cilt sağlığımıza da olumlu yönde etki ettiği ilmi araştırmalarla ispat edilmiş olup, mütehassıslar tarafından günlük belli bir miktarda kullanılması önerilmektedir
Her türlü fayda sağlayacaktır, ancak uzmanlar yemeklerle birlikte tüketilmesini önermekteler.
Egzama, selülit, sedef hastalığı, cilt çatlakları, çiller, kırışıklık, leke, vitiligo, çıban, cilt kanseri, kurdeşen, kellik, nasır, sakal iltihabı, sıraca, siğil, şirpençe, temriye, uçuk, uyuz, yılancık, erizipel gibi günümüzde sıkça rastlanan cilt hastalıklarına karşı balık yağı etkili olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Yumurta akının cilde faydaları nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: balik yaginin faydalari, balık yağı cilde iyi gelirmi, balık yağının yüze faydaları, omega 3 yuze surulurmu, balik yagi cilde faydalari

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.