Balıkla yoğurt yenir mi?

Balıkla yoğurt yenir mi?

Bir çoğumuzun çok sevdiği besinler arasında yer alan balığın yoğurtla birlikte tüketilmesi zehirlenmeye yol açacağı düşüncesinin yanlış olduğunu dile getiren beslenme uzmanları, balığın yoğurtla pekala yenilebileciğini vurguladılar.
Sağlık bakanlığı faydalı besinlerin başında gelen balık için çok önemli açıklamalarda bulundu. Sağlık bakanlığında bu konu üzerine yapmış olduğu açıklama beslenme uzmanları ile birebir örtüşüyor. Bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olan balık, kemik ve diş sağlığında oldukça büyük bir öneme sahip. Omega3 bakımından zengin olan balık özellikle çocuklara haftada 2 defa yedirilmelidir.

Sağlık bakanlığının yapmış olduğu açıklamada balık ve yoğurdun birlikte yenmesi zehirlenmeye yol açmayacağı yöndeydi
Halk arasında süt ve süt ürünlerinin balıkla tüketilmesi zehirlenmeye yol açacaktır diye yanlış bir inanış bulunduğu söyleyen bakanlık, balığın taze olması durumunda yoğurtla bir arada tüketilmesi herhangi bir sağlık problemine sebep olmadığını vurguladı.

Balığın kalitelisi ve tazesi seçildiği sürece yoğurtla birlikte tüketilmesinde bir sorun yoktur. Balığın tazesinde gözleri parlak ve lekesiz, solungaçlarının kırmızı-pembe, pulları ve yüzgeçlerinin diri, derisinin gergin olması ve sert etli kısmına parmak ile basıldığında parmağın bıraktığı izin hemen düzelmesi gerekmektedir.
Bir önceki Yaz aylarında nasıl beslenmeli? başlıklı konumuzda yaz aylarında nasıl beslenmeliyiz hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: balıkla yoğurt yenir mi, balikla yogurt yenirmi, balıktan önce yoğurt yenirmi, balikla yogurt ne kadar arayla yenmeli, balık ile yoğurt yenirmi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.