Baş ağrısının sebepleri

Baş ağrısının sebepleri
Daha çok yaz aylarında maruz kaldığımız baş ağrısı hakkında uzmanlar sebebini şöyle açıkladılar:

 
Havaların ısınması özellikle migreni tetikler. Ayrıca ağır kokulu parfümlerin kullanımı sinir sistemini etkilediği için ağır kokularda baş ağrılarını tetikler. Hele ki yağmur öncesi havanın baskın olması baş ağrımasına yol açan bilindik sebeplerdendir.

Bayanların saçlarını çok sıkı toplamaları, başı sıkan tokaların, saç bantlarının veya şapkalarının kullanımı baş ağrısı sebepleridir.
Günlük yaşantımıza kattığı olumsuz etkileriyle öne çıkan baş ağrısı, mütenevvi nedenlerden ötürü ortaya çıkmakta ve çıktığı anda da baş ağrısına maruz kalan kişinin hemen hemen tüm gününü zehir etmektedir. Bilimsel bir araştırmaya göre de hava sıcaklığının her 3,5 derece artması baş ağrılarının ortaya çıkmasında önemli bir sebeptir

Egzersiz sağlık için haftada en az 3 kez yapılması gereken aktivitelerdendir. Ancak egzersizin fazla yapılması bedeni aşırı yormasının yanı sıra baş ağrılarına da yol açar. Sekste dahil olmak üzere vücudu yoran aktivitelerde bulunma baş, boyun ve saç derisinde yer alan damarların şişmesine yol açacaktır.
Duruş bozuklukları da kasların dengesiz durmasından dolayı ağrıya sebep olan hususlardır. Ayrıca sigara kullanmak beyindeki damarların daralmasına neden olduğu için bu da baş ağrısı sebepleri arasındadır
Bir önceki Ergenliğe girince ne olur? başlıklı konumuzda ergenliğin belirtileri hakkında bilgiler sunulmuştu.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.