Baş dönmesi ve dengesizlik nedenleri

Baş dönmesi ve dengesizlik nedenleri
Baş dönmesi ve dengesizlik yaşanmasına sebep olan kulak hastalarını sıralayacak olursak;

Bir önceki yazımız olan Kulak zarı delinmesi nedenleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: dengesizlik neden olur, dengesizlik nedenleri, bas dønmesi nedenleri, göz karması ve baş dünmesi, başta dengesizlik nedenleri. Bu rahatsızlığın yaşanması esnasında hastanın denge sağlamada neden zorlandığı kesin olarak bilinmese de uzmanlar çok karmaşık ve çok fazla organın rol oynamasından ötürü baş dönmesi esnasında denge probleminin yaşandığını söylemekteler.

Baş dönmesi esnasında yaşanan dengesizliğin sebepleri, baş dönmesine etki eden organ ve sistemler arasında beyin, omurilik, iç kulak, gözler, eklem ve kasların söz konusu organ ve sistemler ile olan ilişkisidir. Baş dönmesi ve dengesizlik problemi yaşayan hastalar bu nedenle sadece bir uzman tarafından muayene edilmez, diğer alanlarda da uzman olan KBB, nöroloji, dahiliye, göz ve fizik tedavi hekimlerince sırasıyla muayene edilirler.
Tıp dalında genel olarak vertigo hastalığı diye tabir edilen baş dönmesi, hastanın denge sağlamasında zorlanmasına, yatağa düşüp gözlerini dahi açamayacak durumda olmasına ve bazen sürekli göz kararması yaşamasına sebep olmaktadır.
Genel olarak baş dönmesi esnasında yaşanan dengesizliğin en sık rastlanan nedeni kulak hastalıklarıdır

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.