Baş parmakta kireçlenme

Baş parmakta kireçlenme
Bu durum tedavi edilmez ise sorun gitgide büyüyecek ve ayak baş parmağının üstünden bir kemik çıkıntısı görülecektir.
Baş parmakta kireçlenme yani tıp adı ile Halluks rigidus bireylerin sıkça yakalandığı sağlık sorunlarından biri olmakta ve aynı zamanda da ciddi ağrı şikayetlerinin yaşanmasına sebep olmaktadır. Ayak baş parmağındaki kireçlenme bu bölgede ekleme yapılan yüklenmenin neticesinde husule gelmektedir.
Ayak baş parmakta kireçlenme belirtileri
Ayak baş parmağında kireçlenme şişlik, ağrı, yürürken daha fazla ağrı hissedilmesi, eklem hareketinde kısıtlılık olarak belirtiler gösterir. Gün içerisinde birçoğumuz baş parmağımıza oldukça iş gücü bindirdiğimiz için kireçlenme de kaçınılmaz olur.

Baş parmakta kireçlenme meydana gelmesi eklem hareketlerinde hem ağrıya hem de fonksiyonel işleminin azalmasına sebebiyet verir

Ayak baş parmakta kireçlenme nedenleri

Baş parmağında kireçlenme travmanın yanı sıra genetik, daha önceden geçirilmiş parmak ameliyatları, ayak tarak kemiğinin normalden uzun olması gibi ve de bilinmeyen sebeplerden dolayı husule gelir.
Ayak baş parmakta kireçlenme tedavisi
Basit ağrı kesiciler kullanılabilir, tabanı sert ve destekli ayakkabılar giyilebilir, aktivitelerde değişiklik yapılabilir, eklem içi enjeksiyonları baş parmak kireçlenmesinde uygulanacak tedavi seçenekleridir. Ancak ileri vakalarda cerrahi operasyonda tek çözüm yoludur. Bakılanlar: ayak baş parmağı altında ağrı, ayak baş parmak kireçlenmesi, ayak baş parmağı ağrısı nasıl geçer, ayak bas parmagi kemiginin agrima nedeni, ayak baş parmağı kireçlenmesi tedavisi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.