Bebeğinizi doğmadan önce görün

Bebeğinizi doğmadan önce görün

4 boyutlu ultrason cihazıyla anne karnındaki bebeğin görüntüsü vesikalık resim gibi alınabiliyor. Sadece resimle kalmayıp, bebeğin o an neler yaptığı da gözlenebiliyor.
Parmağını emen, esneyen, esnerken ağzını kapatan, ayak parmağını emmeye çalışan, gülümseyen, diğer ikizinin başını okşayan bebeklerini görebilmek, ailelere büyük keyif veriyor. Annenin o andaki heyecanının görülmeye değer olduğunu belirten Kadın Hastalıkları Doğum Uzmanı Jin.
Resmi gören anne baba bebeğin kime benzediği konusunda yorum bile yapabilir
Op. Dr. Lale Zeynep Kanmaz, bebeğin doğduktan sonraki fotoğrafları ile anne karnındaki fotoğrafları karşılaştırıldığında olayın manevi değerinin daha da iyi anlaşıldığını söylüyor.
Bebeğinizin arşivini yapın

4 boyutlu ultrason ile bebeği izlemenin dışında isteğe bağlı CD’ye kayıt alınıp daha sonra izlenmesi, saklanarak ileride bebeğe izlettirilmesi de mümkün. Bu teknolojinin daha önceki 3 boyutlu ultrasonlardan farkı, bebeği ve hareketlerini anında görebilmeyi ve bunu CD’ye kaydederek hoş anı olarak saklanmasını sağlamasıdır.
Sağlığı hakkında ipuçları veriyor
Annenin bebeğini doğmadan görebilmesi dışında, ’4 Boyutlu Ultrason’ yardımıyla dudak damak yarığı, spina bifida, parmak anomalisi gibi anormalliklerin daha net tespiti de mümkün. Cihazın diğer bir fonksiyonu da dopler ölçüm yapabilmesi. Bu sayede de gelişme geriliği, hipertansiyon, çoğul gebelikler, gün geçmesi gibi yüksek riskli gebelikler sağlıklı bir şekilde izlenebiliyor.
Bir önceki Hamilelikte diş sağlığının önemi artıyor başlıklı konumuzda ağız hijyeni, ağız sağlığı ve apse hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: anne karninda bebeyin kime benzemesi, bebegin ultrason fotografı ve dogduktan sonraki fotografı, ultroson doğduktan sonra benzerlik

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.