Bebeğinizin ateşini kolayca düşürün

Bebeğinizin ateşini kolayca düşürün
Sonra boynun etrafına koyup üzerini kalın bir atkıyla sarın. Yoğurtlu bezi örneğin kaloriferin üzerinde biraz ısıtın. İşte size kolaylıkla uygulayabileceğiniz birkaç öneri…
Süzme yoğurtlu boyun sargısı Hem boğaz ağrısına, hem yutkunurken yaşanan ağrılara hem de ateşli soğuk algınlıklarında birebir.
Hafif bir ateşi, evde basit işlemlerle geçiştirmek mümkün. Yapılışı ise oldukça kolay…
Temiz bir bezin orta kısmına bir parmak kalınlığında süzme yoğurdu sürün ve bezi üzerine katlayın
1 -2 saat bekletin.
Ateşi düşürün
Her bir bacak için temiz bir bezi, su dolu bir kâsede ıslatın, sıkın ve çocuğun baldırlarına sarın. Üzerine kuru bir bez koyun ve ayaklarına kalın çoraplar giydirin. Sargıları 10 dakikada bir değiştirin.

Göğüs kafesine patatesli sargı
Bu yöntemle hem öksürüğü hem de bronşları rahatlatabilirsiniz. Yıkanmış, kabukları soyulmamış ve haşlanmış 3-5 patatesi uzunlamasına açtığınız temiz bir bezin üzerine dizin ve onları elinizle üzerine basmak suretiyle ezin. Patatesleri bezle paketleyin ve mümkün olduğunca sıcak bir şekilde göğüs kısmına yerleştirin. Elinizle patateslerin çok sıcak olup olmadığını kontrol edin. Üzerine başka temiz bir bez ve onun üzerini de bir atkıyla sarın. İki saat bekletin.
Karın bölgesi
Buraya uygulanan sargı ile ishal, gaz veya sancıları giderebilirsiniz. Çocuk büyük bir havluya sırtüstü uzandıktan sonra suyu iyice sıkılmış nemli, sıcak temiz bir bezi karnına koyun. Sıcak bezin üzerine başka kuru bir bez yerleştirip üzerini üçüncü ve daha kalın bir bezle sarın. Sardıktan sonra dilerseniz çocuğunuza eşofman alt giydirin. Böylece sargının kaymasını önlemiş olursunuz. Öneri: Bezi su yerine sıcak ıhlamurlu suda ıslatırsanız daha yararlı olur. Sargıyı 15 – 20 dakika kadar bekletin.
Bir önceki Gaz yöntemiyle kalp tedavisi dönemi başlıklı konumuzda kalp rahatsızlığı, Kalp rahatsızlıkları ve Kalp Sağlığı hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: göğüs sargısı

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.