Bebekler için güneş kremi seçimi

Bebekler için güneş kremi seçimi
Bu noktada ebeveynlere büyük bir görev düşmekte ve uzmanlar ebeveynlere bu konuda yardımcı olmak için birkaç önerilerde bulunmaktalar.
Yaz aylarında büyük-küçük hepimizin kullanması gereken güneş kremi, doğru tercih edildiği zaman güneşin zararlı ışınlarından cildimizi korumuş ve olası tehlikeleri önlemiş oluruz. Bilhassa bebek için seçilecek olan güneş kremlerine daha bir dikkat edilmeli ve bebek için güneş kremi özenle seçilmelidir. Yetişkinlere nazaran bebeklerin teni daha hassas olduğu için güneş kremleri bebeklerin o narin ciltlerinde mütenevvi sorunlara yol açabilir.

Güneş ışınları bebeklerin cildine doğrudan temas ettiği zaman birkaç dakika içinde bebeğin cildinde kızarıklık ve kabarıklıklar ortaya çıkabilir
Bebeklerin cildinin güneş ışınlarından zarar görmesini engellemek için öncelikle bebeklerinizi güneşten uzak tutmalısınız. Bebeğin güneşte olacağı zamanlar ise güneş kremleri ile bebeğinizin cildini korumalısınız.
Bebek için güneş kremi seçerken ise öncelikle dikkat etmeniz gereken şey güneş kreminin kimyasal maddeler içermemesidir. Eğer ki aldığınız güneş kreminin içinde kimyasal bir madde olup olmadığını anlamıyorsanız bir hekime sorabilirsiniz. Çünkü bazı güneş kremleri kimyasal maddelerin isimlerini yazmak yerine simgelerini kullanmaktadır. Kimyasal içerikli güneş kremleri bebeğinizin cildi için uygun olmadığından alerjik reaksiyonlara yol açabilir. Hassas bebek ciltleri için uygun olarak üretilen güneş kremlerini seçmeye itina gösterin.

Bebekler için güneş kremi kaç faktör olmalı?
Bebek için seçilen güneş kremlerinin faktörleri yüksek olmalıdır. Ancak yüksek faktörlü güneş kremi kullandınız diye bebeğinizi güneşe maruz bırakmayın. Kullanacağınız bebek güneş kremini öncelikle denemeden geçirin. Bebeğinizin cildinin küçük bir bölümüne güneş kremini sürün, eğer herhangi bir alerjik reaksiyon ve kızarık oluşmadıysa güneş kremini rahatlıkla bebeğinizde kullanabilirsiniz.
Bir önceki Su çiçeğinin tedavisi başlıklı konumuzda su çiçeği, suçiçeği ve suçiçeği tedavisi hakkında bilgiler sunulmuştu.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.