Bebeklere göz muayenesini ihmal etmeyin

Bebeklere göz muayenesini ihmal etmeyin
Ömer Eyüpoğlu, “Gözlük gerektiren durumlar genetik geçişle ilgili yani ırsidir.
Bir çocuğun gözlük gerektiren duruma bağlı olarak gözünün tembel kalmaması için doğumdan hemen sonra göz muayenesi yapılması gerekir.
Denizli Devlet Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Dr. Yeni doğanlarda göz tembelliği sorununun yaşanmaması için doğum sonrası ve 2,5 yaş civarında göz muayenesi yapılması gerektiğini söyleyen Dr. Ömer Eyüpoğlu, bebeklerde doğum sonrası göz muayenesinin ihmal edilmemesi gerektiğini söyledi

Erken teşhis konulmayan göz tembelliğinin 8 yaşından sonra tedavisi pek mümkün değildir” diye konuştu.
Göz Hastalıkları Uzmanı Dr. Ömer Eyüpoğlu ayrıca okula başlamadan önce her çocuğun göz muayenesinden geçmesi gerektiğini hatırlatarak, okul başarısı açısından göz muayenesinin son derece önemli olduğunu ifade etti.

Çocuğun okuldaki başarı durumu ile göz tembelliği arasında önemli bir bağlantı olduğunu belirten Eyüpoğlu, “Ayrıca her yaştan kişinin kendini rahat ve mutlu hissetmesinde tam görme son derece önemlidir.
Bu bakımdan 35 yaşın üstünde olan herkesin 2 yılda bir göz muayenesi olması, özellikle sinsi ilerleyen ve körlükle sonuçlanan göz tansiyonu açısından önemli” dedi.
Bir önceki Lazerle göz tedavisi yaygınlaşıyor başlıklı konumuzda göz kusurları, ince kornea ve lazer hakkında bilgiler sunulmuştu.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.